Lhota - Fotbalisté Lhoty po prohře ve Slaném druhé okresní derby zvládli. Ve 2. kole I. A třídy doma porazili Hřebeč vysoko 4:1.

Před utkáním ale vedení klubu promluvilo hráčům do duše, aby se neopakoval přístup a výsledek z podzimní premiéry. Domluva padla na úrodnou půdu.

Nováčka potkala první pohroma už v úvodní minutě, kdy si poranil vazy v ramenu stoper Janík, jehož už v neděli čekala operace. V konečném důsledku to byl jeden z klíčových okamžiků, poněvadž domácí právě středem obrany vstřelili většinu svých branek.

Hráči Hostouně jsou v sedmém nebi. A oprávněně. Po dvou kolech I. A třídy má její nováček plný počet bodů! V sobotu vyhráli v Novém Knínu 2:1! Odtud se body často nevozí.

„Je výborné, že se nám povedl start do soutěže. Naše vítězství nebyla dílem náhody, nýbrž důsledkem kvalitních výkonů. Nebýt výborných brankářů, mohla být i vyšší,“ liboval si hostouňský sekretář Miroslav Vlček. Hosté zvládli úvodní šok po vedoucí brance domácích (7.) a pak už byli na hřišti lepším celkem, jehož výhra mohla být vyšší. Už se těší na nedělní posvícení a duel s Tuchlovicemi.

Na nepříliš kvalitním trávníku ve Všenorech toho fotbalisté Slaného místním divákům mnoho neukázali. Prohráli 0:3.

„Rozhodly naše individuální chyby. Měli jsme příliš velký respekt ze slavných jmen v dresu soupeře,“ konstatoval trenér poražených Richard Svoboda. Zřejmě proto se hrálo bez karet.

Díky chabé koncovce soupeře – zejména exligisty Zelenky, jenž několikrát vážně ohrozil branku Cílka, sice dlouho drželi bezbrankový stav, nakonec si ale od Berounky odvezli zaslouženou prohru. Nováček I. A třídy se tak řadí mezi stoprocentní celky.

Víc se dočtete v pondělním vydání tištěného Kladenského deníku.