Tentokrát k tomu dohnal boleslavský klub výkon sudího Jiřího Adama v nedělním zápase s Plzní. „Žádáme komisi rozhodčích, aby prošetřila dvě hrubé chyby, kterých se hlavní sudí dopustil a tím ovlivnil průběh utkání a jeho výsledek,“ říká ředitel komunikace klubu Petr Svěcený.

Mladé Boleslavi leží v žaludku hlavně dva výroky rozhodčích.

Předně je to odvolaná penalta po faulu na Adriana Rolka z patnácté minuty zápasu. „Rozhodčí pískal ruku, tou ale hrál Rolko,“ řekl po zápase hostující kapitán Pavel Horváth. Adrian Rolko s tím souhlasí, ale trvá na tom, že byl faulován: „Obránce mě tam stáhnul, a jak jsem se natahoval trefil mě míč do ruky.“

Co se dále nelíbí Boleslavským? Neudělení druhé žluté karty plzeňskému hráči Limberskému za ostrý skluz ze strany na Mendyho bez snahy zasáhnout míč v 69. minutě. Tento faul navíc vehementně u postranní čáry signalizoval i asistent rozhodčího. V samém závěru utkání na konečných 1:1 vyrovnal právě Limberský, který už měl být 25 minut předtím vyloučen po druhé žluté kartě.

Naopak situaci ohledně sporné branky Ondřeje Kúdely objasnil videozáznam domácího kamerana, podle nějž se míč ocitl za brankovou čarou. Tento záznam byl také předán České televizi.