Několikatýdenní  nasazení kladenského záložníka Pavla Bartoše, jehož přítel vlastní v nejlidnatější zemi Afriky – Nigérii, fotbalovou akademii, přišly vniveč v pondělí, kdy se zástupci české ambasády v hlavním městě Abuja rozhodli, že ani jednou ze dvou borců, jež chtěl SK vyzkoušet,  nevydají vízum z obav, že by v Česku požádali o azyl.

Před setkáním se zástupci naší země museli mít fotbalisté vyřízenu řadu povolení, včetně letenek do středu Evropy, které nejsou pro místní lidi levnou záležitostí. Už storno poplatek pro ně není nezanedbatelná částka.
Jen poštovné stálo v této věci kladenský klub na dva a půl tisíce korun.

Téměř dva měsíce byl Bartoš v kontaktu s ambasádou. Dotáhnout celou záležitost nebylo papírově  snadné. Není divu, že z výsledku byl notně zklamaný.

„Když jsem komunikoval s ambasadory v Africe, tak to byla vřelá jednání a měl jsem pocit, že by neměl vyvstat problém. O to větší bylo moje rozčarování ze zamítavého postoje," přiznal.

Potom, mu ambasáda telefonicky sdělila zamítavé stanovisko, snažil se ještě verdikt zvrátit. „Chtěl jsem je přesvědčit, že se jedná o fotbalovou záležitost. Ze strany ambasády ale bylo podezření, že  nejde o fotbalovou kariéru, nýbrž, že hledají azyl," uzavřel africkou kapitolu Bartoš.