Přichází na řadu ocenění vítězů z minulého ročníku i osobností, které v okresních fotbale něco dokázaly. Nějak pomohly. Poháry jsou letos parádní. Hlavně zelené vázys malováním. „Dělali jsme, co jsme uměli. Vázy dělá nějaký pán ve Stehelčevsi, ani to není tak drahé,“ povídá předseda STK Josef Havlík.

Sám očekává klidný průběh celého aktivu, což se ale nakonec neplní.

V závěru diskuse stehelčeveský Vratislav Kaválek zčistajasna žádá odvolání výkonného výboru. „Dali jsme vám mandát na čtyři roky, proč to najednou má být jinak?“ ptá se Kaválek.

Vše přitom odhlasovala Fotbalová asociace České republiky (FAČR - nový název svazu).

Následuje dlouhá debata, za jakých podmínek lze o návrhu hlasovat. Ne každý účastník losování má totiž platný mandát. Nakonec zůstávají v sále ti s mandátem, zbytek se přesouvá do vedlejšího sálu.

Na cigárko, pivíčko nebo jen krátkou debatu.

Hlasuje se velmi rychle. Jen sedm mandátníků je pro odvolání výboru, 41 proti. Odvolání se nekoná. „Nic podobného jsme nečekali. Jestli k tomu měli důvod, tak měli, já netuším jaký,“ říká předseda OFS František Běhounek, který byl jinak s jednáním spokojený.

Závěr, tedy pasáž, na níž čekala většina zúčastněných, tedy losování nového soutěžního ročníku, už proběhl v poklidu.

Lukáš Prach za mládež a Josef Havlík za STK (mimo jiné žádá všechny potenciální uchazeče, aby jeho komisi zasaženou dvěma úmrtími členů doplnili a hlásili se na svazovém telefonu 312 248 101) nadiktovali losovací čísla a mohlo se vyrazit na sobotní oběd. „Ještě předtím vám popřeji, aby se vám všem v novém ročníku dařilo a aby se celý ročník, pokud možno, obešel bez problémů, dodal předseda VV OFS František Běhounek.

Rozlosování včetně

Bergerových tabulek

a dalších zajímavostí

z valné hromady najdete

v pondělním Kladenském

deníku (18.7.)