Sedm nominací získal ostřílený 32letý stoper Pavel Drsek, o jeden hlas méně pak borec z jiné generace – o jedenáct let mladší pravý záložník David Bartek. Oba mají společné i to, že do Kladna přišli v zimě.

„Je to hezké, mně ale mnohem víc těší tři body. Ocenění beru jako uznání pro celé kádr mužstva, včetně realizačního týmu,“ prohlásil Drsek, jenž byl před odchodem do Německa dokonce v ideální sestavě roku naší nejvyšší soutěže.

Dosáhl toho v barvách Blšan. Později v SRN dosáhl stejné pocty dvakrát ve druhé Bundeslize, coby hráč Duisburgu. Místo v sestavě kola nejvyšší soutěže mu bylo dopřáno v dresu Bochumi po utkání v Hannoveru.

Na to, zda podobných ocenění dosáhne i David Bartek, odpoví až budoucnost. Možná to bude ve francouzské či španělské lize, které jsou jeho snem. „V Olomouci hrál velmi dobře. Záleží na něm, jak bude svoje schopnosti dál rozvíjet. Na tréninku je pracovitý,“ prohlásil Drsek na adresu ambiciózního borčíka, jenž má za sebou v jedenadvaceti letech na tři desítky prvoligových startů.

Povahou tichého hocha místo v sestavě kola pochopitelně potěšilo. „Myslím, že na to měl vliv i vstřelený gól,“ přiznal odchovanec Bohemians 1905, jenž byl v neděli jediným hostujícím hráčem v jedenáctce SK. V kabině plné pravých Kladeňáků se prý cítí výborně. „Daří se a doufám, že to tak půjde dál. Užívám si to,“ přiznal střelec třetího gólu Kladna do sítě Hanáků. Nebyla to však jeho první prvoligová trefa. Premiérovou zaznamenal ještě za klokany proti Brnu.