Co vás nejvíc potěšilo v uplynulé sezoně?

Před jejím začátkem došlo ke změně na pozicích všech šéftrenérů. U přípravek začal působit Petr Maňkoš, u žáků Honza Procházka a u dorostů pak Jan Pejša. Jako jeden z hlavních cílů, který jsme si stanovili, bylo více provázat jednotlivá mužstva v klubu tak, aby byla po všech stránkách větší spolupráce. Všechna žákovská mužstva absolvovala krátké zimní soustředění a nyní plánujeme to stejné i na léto. U přípravek jsme uspořádali několik společných tréninků s okolními kluby, jejímž cílem bylo více propojit trenéry a kluby mezi sebou. V rámci jednotlivých kategorií se nám také povedlo více sjednotit tréninkový proces a začali jsme rovněž budovat jednotnou identitu klubu.

Z minulé sezony vás určitě mrzí trochu smolný sestup žáků z nejvyšší soutěže. Proč se nepovedlo soutěž zachránit, byli soupeři lepší?

Toto je bohužel asi největší zklamání za celý rok. Žáci si nevedli v soutěži špatně, dokázali porazit silné kluby, které navazují na projekt Regionálních akademií FAČR jako je Viktoria Plzeň, FK Pardubice nebo Dynamo České Budějovice. Bohužel jsme ale v rozhodujících zápasech s mužstvy, které byly ohroženy sestupem do baráže jako Dukla Praha nebo FK Mladá Boleslav prohráli. Žáci B jako nástupnický ročník potom v baráži po prohře 0:1 a remíze doma 1:1 vypadli s FK Vyšehrad. Rádi bychom se v následující sezóně poprali o vítězství v žákovské divizi a následně se přes baráž opět do Žákovské ligy vrátili.

Důležitou metou i ukazatelem výchovy fotbalové mládeže je počet borců, kteří se dostanou až do mužského A týmu. Tam jich máte hodně i díky tomu, že Kladno cizí hráče nekupuje, jste se současnými počty spokojeni?

Každý rok se nám daří posunout minimálně dva hráče přímo do A mužstva a o další je zájem z ligových klubů. Například teď v létě nám odešli dva hráči do Slavie Praha a jeden pak do Slovanu Liberec . Ukazatelem kvality práce je tedy i poptávka po našich hráčích mládeže, byť nás to jako klub samozřejmě netěší. Platí, že většina hráčů, kteří u nás skončí v dorostu U19 mají na to působit minimálně ve vyšších krajských soutěžích.

Jak jste si poradili se zásadními změnami na trenérských postech?

Většina trenérů se posouvá se svými mužstvy do vyšších věkových kategorií. Na svých pozicích zůstává pouze Honza Procházka u A žáků a Honza Pejša jako trenér mladšího dorostu U17.

Do klubu se k mládeži vrací velká jména minulosti, Václav Feřtek a Radek Duda. Co si od nich slibujete a jaké týmy převezmou?

Jsme hodně rádi, že se nám povedlo oba tyto kvalitní trenéry a především kladenské osobnosti přesvědčit, aby se s námi zapojili. Radek Duda bude od nové sezóny hlavním trenérem nejstaršího dorostu U19 a Vašek Feřtek bude působit jako trenér u žáků U13.

Máte dostatek hráčů, kteří chtějí hrát fotbal za SK Kladno? Jak aktivní jste při náborech?

V průběhu minulé sezony se nám povedlo přivést do klubu zhruba 25 nových hráčů, a to především do přípravkových kategorií. Na podzim jsme se také zapojili do akce FAČR Měsíc náborů, kde jsme uspořádali sportovní dopoledne pro cca 120 dětí z kladenských základních škol. V rámci mládeže máme dnes skutečně aktivních 205 hráčů, což není rozhodně málo.

Jak fungují fotbalové třídy na základní škole v Norské?

Bohužel ne tak, jak bychom si přáli a představovali. Nedaří se nám dlouhodobě přesvědčit rodiče, aby své děti dali ve větších počtech na 2. stupeň do nově vznikající Sportovní třídy. Vedení školy je ve všem vstřícné a se školou máme dobrou spolupráci, kdy si navzájem pomáháme s organizací školních akcí, ale chybí nám tam právě více našich hráčů.

Město přebírá majetek SK Kladno, pomůže chystaná finanční injekce i mládeži?

Město Kladno je dlouhodobě náš největší partner a my od současného vedení v klubu cítíme, že mají zájem nám ještě více pomoci se zlepšením všech aspektů rozvoje a výchovy hráčů.

Hlavičkuje Štěpán Kučera //  SK Kladno - Slovan Varnsdorf 1:0 (1:0) , utkání 10.k. 2. ligy 2010/11, hráno 3.10.2010
První kolo MOL Cupu je tady, Kladno hostí Štěchovice
SK Kladno - FK Olympie Březová 1:2, domácí byli hodně smutní
Letní sen Kladna skončil, budíček řídila letka Březové