Je jasné, že divizní soupeř jim nedá nic zadarmo. Dobře zmapované má Úvaly záložník David Frič, který na okraji hlavního města působil dohromady čtyři sezony, přičemž tu poslední tam odehrál loni.

„Je to tým, který zdobí kombinační fotbal  s rychlým přechodem do útoku," přiblížil úvalské  mužstvo  s tím, že se přes léto moc nezměnilo.

Z jeho slov je zřejmé, že na sebe narazí celky s podobným herním stylem. „Letos ale mají výsledky nahoru dolů. Jsou schopni překvapit i zklamat a zřejmě nebudou psychicky odolní. Myslím, že kdo dá první gól, bude mít navrch."

Osobnostmi mužstva jsou borci s ligovými zkušenostmi –  brankář V. Marek a střední záložníci Novák s L. Markem.

Trenér Ivan Pihávek mínil. že jeho tým v závěru středečního utkání s Chomutovem šlapal vodu, Frič  to tak neviděl.

Tvrdí, že SK je dobře trénovaný, takže ve fyzické kondici problém nebude. Naopak vidí a cítí,  že mužstvo je úplně jinde než předtím.

Hraje zodpovědně, agresivně, s velkým nasazením, dobře kombinuje, i když v přesnosti přihrávek to občas skřípe, stejně jako v zakončení. Pozitivní také je,  že se sehrálo, což je nejvíc znát  v zadních řadách.

Posun je vidět i ve vytváření šancí.  „V tom nám  pomohl příchod Kabeleho, který nekazí, " pochvaloval si Frič, jenž týmu slíbí bonus. Když porazí Úvaly, zaplatí nejspíš každému spoluhráči svačinku.

Poslední tři utkání: Kladno: Neratovice 0:0 (V), Lovosice 1:3 (V),  Chomutov(D)  1:0. Úvaly: Nový Bor 1:2 (D), Litol 0:1 (V), Štětí 4:0 (D).
Tabulka střelců SK: 4 – P. Růžička, Šíma.  3 –  Procházka. 2 –  Tóth. 1 – Holeček, J. Růžička,  Bartoš, Kabele.