Na fotbal se mnohdy nadává, peníze se v něm leckdy pohybují směry, které se s lidskou morálkou neslučují. Malý skromný klub z Vinařic ukazuje jinou cestu. Vychovává spoustu talentů a umí i věci jiné než jen fotbal.

Loni se pustil do charitativní akce a tři zábavná odpoledne plus sbírka na donio.cz vynesly na podporu malé Danielky 400 tisíc korun. Letos při akci na podporu jiné malé princezny – Nelinky, téměř shodnou částku.

Nutno dodat, že spousta sportovců a umělců se sama hlásila, aby pomohli jak umí. Umělci jako členové skupiny Slza Petr Lexa a Lukáš Budil, Bára a Honza Ladrovi, Kiks, Jakub Štáfek a Milan Fiala a jeho Cover Band hrající skladby Karla Gotta vystoupili zadarmo, sportovní hvězdy Patrik Schick, Jakub Voráček, Radek. Smoleňák, nebo Tomáš Vlček a Ladislav Krejčí zase věnovali svoje dresy do veřejné dražby. Speciální frajeři jsou karatekové z celé republiky, kteří na popud vinařické KarateDo školy vybrali ještě navíc 12 700 korun a to už v zimě dali podobnou částku.

Přesto největší kredit zaslouží lidičky z Vinařic, mámy, ale i tátové, kamarádi. Všichni dali do akce obrovskou energii a ta se tak jako loni vyplatila.

Díky jim za to!