Omluva, že nebylo řada hráčů základu, moc neobstojí. Kalina, J. Procházka, Kroutil, Rada, Borák, to je oslabení, ale také šance pro ostatní, aby na sebe upozornili. Jenže to udělal snad jen mladý brankář Skalák, který se bude v sezoně asi tlačit na záda Tesařovi.

Kladeňáci si vytvořili šance, třeba Tóth v úvodu jasnou, Bořík po přestávce také. Ale nedali, a kdyby začal takhle počítat šance protivník, zastavil by se kousek pod desítkou. Skaláka tak překonali před pauzou ve vápně naprosto osamocený Květoň a po přestávce po hezké narážečce Turák. „Vázla nám kombinace ve středové řadě a soupeři jsme šance doslova darovali. Pravda, on nám také, ale on ty svoje proměnil. Je ale pravda, že někteří hráči třeba proti poháru s Táborskem nebyli v optimálním rozpoložení," uznal trenér Kladna Ivan Pihávek.

Nicméně tragédii z výkonu dělat nemínil. „Za týden hrajeme důležitý zápas se Souší a aspoň nám trochu spadne hřebínek a na něčem ještě zapracujeme," uklidňoval situaci.

Trenér ještě testoval krajního obránce Horáka, který moc nekazil, nicméně nijak zásadně na sebe neupozornil. Pokud by se Kladno rozhodlo ho angažovat, pak na začátku maximálně na střídačku. „Co se týče defenzivní práce, tam jsem k němu výhrady neměl, ale beci dneska, to jsou falešná křídla a já od víc útočné aktivity postrádal – Štoncnera podpořil minimálně," dodal Ivan Pihávek.

Kladno – Aritma 0:2 (0:1). Branky: 45. Květoň, 61. Turák. Rozhodčí: Svoboda.

Kladno: Skalák – Horák, Pechr, Veselý, Putík (46. Krsek) – Štoncner, Procházka, Bartoš (46. Šíma), Bořík (70. Bartoš) – Růžička (46. Nesládek), Tóth.