Co ale může příznivce kladenského sportu těšit je že ve finále nebudou scházet ženy Tepa, jež jdou do jabloneckých bojů ze senzační páté příčky. O medaili sotva mohou uvažovat, ale podle předsedy klubu Jiřího Klesnila by udržení pátého místa bylo historickým umístěním ženského týmu, jenž je v nejvyšší soutěži čtvrtou sezonu.

„Škoda absence slovenské překážkářky Slaničkové a tyčkařky Slukové, jinak bychom mohli pošilhávat po čtvrtém místě,“ prohlásil Klesnil s tím, že i obhájení loňské šesté pozice by nebylo špatné. Kladno bude v Jablonci spoléhat na výkony Klučinové (oštěp, výška), polské vrhačky Jarmuzekové (disk, koule), Líbalové (stovka, dálka) a Tomanové (disk).

„Uvidíme, jak to půjde vytrvalkyni Hoffmanové, která má letos dobrou formu,“ uvedl Klesnil. Do soutěže jdou týmy s bonifikací (7 až 1 bod). Výsledky se sečtou s pořadím po základní části a v případě shody rozhodne umístění ve finále.

Pořadí a bonifikace: 1. USK Praha, 2. PSK Olymp Praha, 3. ACP Olymp Brno, 4. Hvězda SKP Pardubice, 5. AC Tepo Kladno, 6. AK SSK Vítkovice, 7. TJ Slavoj Stará Boleslav.