Hradištko – Velvary 0:1 (0:1)

V utkání bez vyložených šancí pramenilo největší nebezpečí z mnoha standardek v podání obou týmů. Jediná branka zápasu však padla z brejku. Ve 27. Mašek prodloužil míč hlavou na Muchu, jenž si poradil s obráncem a poté i s brankářem, jehož z hranice velkého vápna obstřelil technickým pokusem. V závěru půle u branky domácích zazvonila spojnice. Z trestňáku ji trefil Jehlička. „Obávali jsme se, že potrestání Moravce se promítne do hry naší obrany, Krištůfek však ukázal, že je schopný nastoupit kdekoli,“ pochvaloval si předseda Velvar David Vedral.


Branka: 27. Mucha.
Velvary: Majtaník – Blažek (46. Machara), Krištůfek, Slavíček, Kopecký – Bečvář (80. Pospíšil), Průcha, Grohman, Jehlička – Mucha (85. Vošmera), Mašek.


Slaný – Milín 1:0 (1:0)

Domácím stále schází Kozelka a Mrština, s velkým sebezapřením nastoupil Tauš, jenž měl prsty v jediné brance zápasu. Ta padla už v 5., kdy uvolnil Hořejší Galbavého, který na malém vápně našel Tauše, jenž patičkou prodloužil na Průchu – 1:0.

Rychlý gól ale Slánské neuklidnil a od té chvíle měli hosté mírnou územní převahu. Tutovou šanci si ale nevytvořili a když už nebezpečně vypálili, byl na místě Šaroch. Ideální možnost zvýšit měli domácí ve 27., Galbavý ale nasměroval svoji střelu jen do gólmana.

Hosté svoji převahu zvýraznili od 80., kdy po dvou žlutých odešel předčasně do kabin Šindler. „Takticky jsme to do konce utkání umlátili. Dělali jsme to, co nemám u druhých rád, zdržovali,“ se smíchem přiznal kouč vítězů Rony Tauš.

Branka: 5. Průcha. ČK: 80. Šindler.
Slaný: Šaroch – Landvojtovič (60. Provazník, Čablík, Šindler, Hrdlička – Husárek (81. Kuhn), Tauš, Hrubik (62. Volf), Průcha – Galbavý, Hořejší.


Tn. Rakovník – Tuchlovice 2:1 (1:0)

Nový kouč hostů Oldřich Bernard mohl být s výkonem svého týmu spokojený, i když se nepromítl do bodového zisku. Tuchlovičtí se museli obejít bez marodů Kedroně a Vajgla, tudíž dostal příležitost i béčkař Trávníček, jenž obstál se ctí.

Hosté v 17. neuhlídali standardku, po níž Krejza posadil míč na hlavu Beneše, jenž ve 38. dostal první žlutou za nahození Peroutky na hrazení (druhou obdržel v 79.). Hosté byli blízko vyrovnání v 53., Stuchlý ale z úhlu netrefil odkrytou bránu.

Dočkali se v 59., kdy opět Stuchlý dal Peroutkovi míč proti noze – 1:1. Domácí hrozili brejky taženými Urikem a právě on byl u zrodu klíčové akce zápasu. Na jejím konci stál v 64. Kapoun.


Branky: 17. Beneš, 64. Kapoun – 59. Peroutka. ČK: 59. Beneš .
Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Majer, Fišer, Střela – Mencl, Trávníček (73. Kubec), Hejduk, Holan – Stuchlý, Peroutka.


Řevnice – V. Dobrá 1:0 (1:0)

Čechie se sice oproti předchozím zápasům zlepšila, na první jarní bod to však nestačilo. Lídr tabulky o své výhře rozhodl po půlhodině hry, kdy Bílkovi podběhl míč pod nohou a následnou kombinaci zakončil do prázdné Kalivoda.

Po obrátce byli hosté dokonce lepším týmem a v 80. si vypracovali svoji největší šanci. Po Jíchově centru však Neuberger před odkrytou svatyní otálel s koncovkou. Nebýt však skvělého brankáře Červenky, jenž zlikvidoval tři brejky domácích, nedržela by Čechie naději až do posledních vteřin.

Branka: 31. Kalivoda.
V. Dobrá: Červenka – Bílek, Liška, Nedvěd, Elman – Machek, Polák, Duda, Vydra (46. Nosek) – Neuberger, Jícha.