Velvarský předseda klubu David Vedral sice zprávy o příchodech Radka Šelichy, Lukáše Hodana a Martina Fitka nedementoval, nicméně podepsáno prý ještě nic není. „Musíme se bavit s SK Kladno a FK Mladá Boleslav. U Fitka bychom snad dohodnuti být měli,“ konstatuje a dodává, že to týmu přijde ještě mladý Kamil Klempt z Nelahozevsi. Jeho otec právě s Vedralem léta hrával za Zvoleněves. „Je to tak a jsme velcí kamarádi. Jsem rád, že Kamil přijde,“ usmívá se Vedral, podle něhož není vyloučeno ani setrvání Krištůfka, o něhož jeví zájem Beck Mělník. V jednom týmu s Šelichou, to by bylo moc dirigentů na jeden orchestr, Vedral se ale jeho služeb zříci nechce. "Třeba si ještě sedneme a uvidíme," dodal předseda Slovanu.

Lhotečtí bratři Martin a Miroslav Chadimové stejně jako jejich spolupracovníci pracují na posílení kádru, který by podle spekulací mohli opustit Jan Havelka a Josef Hotový. "Není to tak. Chuť do fotbalu máme všichni, ale vidíme, že tolik náročných zápasů za sezonu je moc náročné. Ale do přípravy jdou všichni hráči s výjimkou Jana Říčka, jenž ukončil hostování ze Zichovce," řekl Miroslav Chadima.

Zato má Lhota v rukávu údajně ještě větší jméno než Velvary v Šelichovi. „Možná větší, hlavně ale mladší. A hraje ligu,“ potvrdil Martin Chadima. Že by Marek Heinz, jemuž se loni při exhibici Petra Čecha ve Lhotě tolik líbilo? „Je pravda, že se u nás cítil dobře,“ usmívá se mladší z Chadimů, Miroslav. Ostatní jména Lhotečtí říci nechtějí, příchody nejsou doladěny.

Čechie Velká Dobrá musela spolknout hořké pilulky. Její nejlepší hráč Radek Duda jde trénovat béčko SK Kladno a na hrají tak bude mít podstatně méně času. „To máte pravdu. Čtyřikrát týdně bude trénovat, pak o víkendu zápas. A také má rodinu, takže s ním trenér Fíman moc počítat nemůže. Ale slíbil, že v nejhorší pomůže,“ ulevil si sekretář Čechie Miroslav Bubeník. Navíc oznámil konec kariéry Marek Liška, byť i jeho registrace zůstane na Dobré a slíbil pomoc.

Bubeníkovi se povedlo zacelit bolavé místo brankáře (Kieryk není zcela v pořádku), když ze Slaného získal na půlroční hostování Radka Šarocha. Povedlo se i změnit hostování Elmana s Vydry z Kladna na přestupy na na dobré cestě je příchod Dudova mladšího bratra Jaroslava z Braškova. Tam ale ještě oddíly dohodnuty nejsou. Naopak novostrašecký Lukáš Tlustý nepřijde, byť měl do klubu nakročeno. „Škoda, mohl Radka Dudu nahradit. Ale prý jim za jaro něco dluží a zůstane ještě ve Strašecí,“ narazil Bubeník na Tlustého jarní karetní absence.

Eso v rukávu může ještě Bubeník vysypat, kdyby přivedl divizního kanonýra Františka Šimka, někdejší oporu Kladna. Tam ale bude záležet na tom, jak se vedení jeho současného klubu – Ovčár – postaví k dalšímu startu v divizi.

Zbývají ještě Tuchlovice, jimž se jaro rovněž moc nepovedlo a potřebovaly by oživit. Uzavřel je návrat gruzínského útočníka Vasila Jalaghonii, tentokrát na přestup ze Sparty Kladno, hlavně ale předseda Stanislav Šulc shání stopery. „Zatím ale nic dokončené není. Souhlasí, že Fitka jsme pustili do Velvar na půlroční hostování a naopak hostování nukončil Jakub Beránek ze Slaného. Příští týden budu vědět víc,“ sdělil Stanislav Šulc.