Ten mimochodem zaštítí i diváckou soutěž, v níž se bude v každé kole na některém stadionu hrát o šest tisíc korun. Mezi vybranými duely prvního kola je právě derby v Doksech.

V soutěži startuje stejně jako loni sedmička celků z okresu Kladno. Pět jich je z těsné blízkosti hlavního města okresu, zbylé dva patří na Slánsko. Loňský nováček Jedomělice i letošní Zlonice budou svádět souboje se zmíněnými Doksy, Hřebčí, ale také Velkou Dobrou, Unhoští a Braškovem.

Zbytek soutěže tvoří dva týmy z Berounska (blízké Hýskov a novic Nižbor, jemuž se vrátil výtečný kanonýr Lukeš, rakovnické Mutějovice, Tatran Rakovník B a novic ze Mšece.

Prahu-západ zastupují těsný soused Jeneč a Vonoklasy. Kdo však bude favoritem, to je hodně těžké napsat. Pravděpodobněji bude soutěž tak jako v minulých dvou letech hodně vyrovnaná.

„Já myslím, že nějací favorité jsou, třeba Doksy vypadají kvalitně. Ale spíš se ukáže po dvou třech kolech," míní šéf Jedomělice Josef Nedvěd.

Letos může být štika soutěže podobně jako loni u Zavidova zase z Rakovnicka, protože Mšec se spojila s Novým Strašecím a získala odsud zajímavé hráče. „My se na ně těšíme moc. Mají to k nám pět kilometrů, přijde hodně lidí," neskrývá spokojenost s postupem Mšece Nedvěd.

A Kladensko? Vysoké ambice budou mít opět Doksy, z celého okresu možná nejvyšší. Náročný kouč Martin Škvára si mravenčí prací vystavěl solidní kádr, poctivě trénuje a nevynechává ani takové drobnosti, jako je návštěva víkendového turnaje v Unhošti.

Hrál zde přece jeho nejbližší soupeř ze Hřebče a k tomu další tři protivníci. „Tým je kvalitní, jenom ho sráží problémy v koncovce," děsí Škváru už dlouho.

Hřebeč má vysokou kvalitu také, jenže kvůli přestavbě svého hřiště musí ještě minimálně na podzim hrát v unhošťském azylu a sám manažer Štěpán Sádecký přiznává, že doma by jeho tým získal body navíc. „Řekl bych tak deset," uvažuje nahlas.

Na Velké Dobré se na jaře hrál také kvalitní fotbal, jenže někteří šikovní mladíci v přípravě nepokračovali (Popelka), odešel také J. Hrubý. Doberáci startují v sobotu odpoledne na hřišti Vonoklasů.

Na jaře se skvělou jízdou zachránila Unhošť a dá se předpokládat, že kvalitu udrží i na podzim. Loňské potíže už nechce opakovat, kádr lehce posílila a třeba se střílením branek by trio Neuberger, Korpa, Vávra nemělo mít potíže. Unhošť to má v sobotu ke svému soupeři nejblíž, jede jen šest kilometrů do Jenče.

Kádr trochu přebudovává Braškov, nicméně udržel všechny opory včetně gólmana Kohouta a střelce Nachtigala. A bude chtít využít výborné domácí bilance hned na úvod proti Mšeci.

Zbývá ještě Slánsko. Jedomělice sice přišly o Strnadela, jemuž ale tamní půlroční angažmá střelecky nevyšlo podle představ. Získaly mladší hráče, slánské Mrštinu, jenž pod současným vedením SK hrát nechtěl, a Cimrmana. A budou díky tomu silnější.

„Museli jsme ale řešit absenci stopera Jandy, jenž bude kvůli zranění celou sezonu mimo. Získali jsme ale zkušeného Vyšatu z Kopaniny, takže jsme rádi. Nahoru se určitě cpát nebudeme, ale udržet se chceme, příští rok máme padesát let od založení," hlásí Josef Nedvěd.

Zlonice mají nového trenéra Jiřího Hubáčka, jenž má zkušenosti z vyšších soutěží (divizi v Brozanech i krajský přebor v Roudnici) a na jaře měl namířeno do Velké Dobré. Z Budyně nad Ohří by to měl daleko, ale do Zlonic je to kousek. Přivedl si syna Michala (dříve dorost Teplic a Roudnice), vrátil se z Velvar Havrda a z Vraného přišel útočník Kubík.

„Posilovali jsme hlavně proto, že kádr byl dost úzký," vysvětlil kouč a dodal, že mančaft v přípravě skvěle makal. „Měli jsme i týden, kdy jsme trénovali každý den. Všichni šli naplno a věřím, že jim nadšení vydrží i do prvních kol. Na úvod to bude duel v poměrně dalekém Hýskově.

„Neznám je, ale mám kamarády z fotbalové minulosti a ti mi něco řekli. Věřím, že tam odehrajeme dobrý zápas. S chutí, elánem i fotbalovým umem," dodal Hubáček.