Zatímco vedoucí Hřebeč rozprášila Štěrboholy na jejich umělé trávě 5:1 (2:1), když se dvakrát trefili Machuta s Kottem, zbylý gól si dali domácí sami. Manažer Štěpán Sádecký nahlásil novou posilu, šikovného ofenzivního záložníka Josefa Marce (24) z Horních Měcholup. Teprve včera pak dojednal příchod brankáře SK Kladno Michala Sedláka, jehož se mateřský klub trochu zdráhal uvolnit kvůli zranění Jaroslava Tesaře.

Po podzimu druhá Velká Dobrá si na umělce ve Strašecí poradila s Kamennými Žehrovicemi 5:1 (1:0). Do poločasu se přizpůsobila hře soka, ale pak přidala. Dva góly dal Jícha, po jednom Duda, J. Hrubý a Neuberger. Za soupeře snižoval Gregor.

Pro Doberské to ale ještě generálka nebyla, ta je čeká až ve středu doma na přírodním trávníku proti SK Kladno B (17).

Hostouňský kouč Zdeněk Mužík nebyl s generálkou moc spokojen, byť i jeho Sokol vyhrál – nad Rudnou 2:1 (0:1, branky Kohout a Kubát z PK). „Nebylo to nic moc. Trápí nás nějaké absence, ať už vinou zranění či pracovního zaneprázdnění,“ řekl Mužík. Ten na jaře nemůže vůbec počítat s bekem Vlčkem (práce), problémy mají i Marhoul s Teniakem. Posila je jediná – Karel Fišer ze Žehrovic.

Velvary si zajely do Mělníku na parádní přestřelku proti domácímu FK (hraje I. B třídu). Hosté vyhráli 6:4 (4:1), když půl hodiny hráli výborně, ale pod dojmem vysokého výsledku jejich hra upadala. „Každý si chtěl dát gól a nebránilo se,“ žehral kouč David Vedral. Dva góly vstřelil kanonýr Mucha, po jednom Havrda, Klempt, Válek a Zavadil.

Trochu v závětří byl v zimě Braškov, který čeká nejtěžší jaro za posledních x let. „Vždycky to bylo v klidu, teď poprvé o záchranu. Aspoň se ukáže, zda kluci umí táhnout za jeden provaz,“ míní kouč Jaroslav Želina.

Sehnal si na hostování mírně problémového Noska z Velké Dobré, pokračovat bude i červenoújezdské duo Pospíšil – Bednář (první na hostování, druhý na přestup). Odešla opora zadní formace Fridrich, zůstal však ještě na půl roku po zranění se rozehrávající Tichý. Tým porazil o víkendu Stochov 4:1 (2:1), když brzy prohrával zásahem Vavrušky, ale následně Stochov spálil tři tutovky a pak už jen přihlížel apetitu Nachtigala. Ten byl u všech čtyř gólů, jeden mu ale komise UEFA odebrala a přiznala Veselému. „Škoda, že musel kvůli zraněnému kolenu odstoupit Říha z Dubí. Jevil se velmi dobře,“ litoval Želina.

Jediný, kdo nehrál, jsou Lidice. Ty se zimou spíš protrápily. Odešel jim Štika (vrátil se do přeborového Nového Strašecí) a zdravotně v pořádku nejsou útočníci T. Radosta s Pavelcem. Výsledky i tréninková účast byly mizerné.