Na Kladensku ale diváci uvidí jediné utkání, v němž v neděli změří Hostouň (3.) síly s Loděnicemi (15). Daleko ovšem nejede ani lídr ze Hřebče, který v neděli hostuje v Tuchoměřicích (11.) a cti se dočká záložník Procházka. Šéf Sádecký pro něj vyrazí na letiště do Ruzyně, vrací se totiž ze služební cesty. Hřebeč postupové ambice nevyhlašuje, ale kádr má opravdu silný, lepší než na podzim.

Druhou Velkou Dobrou čeká těžká zkouška v Mutějovicích (8.). Domácí kádr posílil šikula z Kolešovic Kozák (na podzim průměr gól na zápas), hlavně ale Čechie zápasy s papírovými outsidery příliš neumí a neumí se ani ideálně srovnat s hrbolatým hřištěm, jakým Chmelaři disponují. „Toho se trochu bojím, ale spíš řeším sestavu. Hlavně zařazení jedné z posil Neubergera,“ prozradil trenér Čechie Vlastimil Hrubý.

Lidice jedou k malému derby do Jenče s vizitkou nejhorší přípravy (výsledkové i tréninkové) ze všech okresních mužstev. A domácí Jeneč (12.), byť o ní v zimě moc slyšet nebylo, body nutně potřebuje.

Velvary (6.) na hřišti posledního Králova Dvora B ani nemusí hrát, domácí zatím nemají kde. Rozhodne se možná až na místě. „Volali, že chtějí hrát na umělce v Berouně, ale až v neděli večer. S tím jsme nesouhlasili, brali jsme třeba sobotu odpoledne,“ řekl předseda a trenér Slovanu v jedné osobě David Vedral.

Hosty neposílí exligový syn slavného otce František Veselý, který si zahrál i jedno přípravné utkání, vedení dá raději přednost vlastním mladíkům.

Zatím nejhorší Braškov (9.) jede do Bránova (7.), kde to bude těžké, nicméně ani domácí za sebou nemají ideální zimu (přišli o brankáře Bartyzala), hosté tak budou chtít překvapit.