close Tomáš Jablonský má po utkání s Chomutovem vážná zranění v obličeji. info Zdroj: SK Hřebeč zoom_in Tomáš Jablonský měl po utkání s Chomutovem vážná zranění v obličeji. V zápase s Chomutovem vzali Jablonského do prsu dva obránci. Jeden ho srazil a druhý v pádu trefil. Hráč tenhle střet sokům neodpustil. „Takhle bych to neřekl. Nebylo to tak, že by mi chtěli zranit, to vůbec. Ale v divizi se celkově hraje hodně soubojově a tohle byl důsledek. Já věděl, že ta soutěž není moc fotbalová,“ říká smířeně bývalý borec Slavie, Kladna, Brna nebo Slovanu Bratislava.

Podle něj na styl divizních zápasů nebyla ideálně připravená celá Hřebeč, které i nadále drží palce. „My jsme právě hodně fotbalové mužstvo, proto pro nás bylo složitější se v divizi etablovat. Na podzim se to ještě docela dařilo, ale teď je to horší. Nicméně poslední zápas v Kladně byl už mnohem lepší a věřím, že se tým zvedne,“ říká Tomáš Jablonský.

Hráč přezdívaný dlouhé roky po italské modle "Baggio" už návrat do divize neplánuje ani v případě, že by měl ve Slavii volno. Přednost dostane zaměstnání a hlavně dcera, pro tu žije. A když viděla tátův obličej po zmíněném zranění v zápase s Chomutovem, její dětská dušička asi nebyla v pohodě.

Na fotbal ale u Jablonských nezanevřou. Táta byl šikovný fotbalista a teď se mu daří i jako začínajícímu trenérovi. Spolu s Ivo Knoflíčkem asistují Davidu Střihavkovi a béčko Slavie pod nimi hraje v ČFL A výborně. Vypadá to, že si kvalifikaci o postup do F:NL zahraje proti Velvarům.

„Ve Slavii nám pořád ještě chybí hodně kroků k tomu, abychom došli k našemu cíli. Opravdu nemůžeme nic předjímat a už vůbec ne slavit. Prostě nic hotového není a to platí asi i o druhé skupině, byť to tam na Velvary vypadá,“ říká šestatřicetiletý borec, který ve Hřebči odehrál už několik hodně povedených ročníků.

Díky Slavii je také Tomáš výborně připraven na pomoc béčku Hřebče. Buštěhrad se má v neděli v pralesní třetí třídě nač těšit! „Ve Hřebči je skvělá parta, bezva kluci a já si půjdu kopnout rád. Sice to asi bude ostřejší derby, ale jsem si jistý, že nic takového jako se mi stalo v divizi nehrozí, dám si pozor. Fyzicky se cítím skvěle, se Slavií trénuji prakticky každý den, tak jen doufám, že to bude hezký zápas, že vyhrajeme a utečeme jim v tabulce,“ dodal Tomáš Jablonský.

Jak to bude doopravdy? Přijďte se podívat v neděli odpoledne do Hřebče, začíná se v 17 hodin.