Spokojený s akcí byl i Jirkův brácha Karel, rovněž fotbalový nadšenec a vedoucí B týmu Hostouně, který turnaj vyhrál. „Až na koncovku musím pochválit tým za výkony. Přišlo i hodně lidí, Jirkových kamarádů, povedl se exhibiční zápas. Jsem spokojený,“ byl rád Karel Kukelka, že akce klapla.

V exhibičním zápase nastoupili Jirkovi kamarádi proti týmu Letiště Praha, kde pracoval. Na place byly k vidění i bývalí ligisté, kteří kariéru sepjali také s Hostouní, třeba Michal Zachariáš nebo Jaromír Šilhan. A další skvělí plejeři jako Mirek Vlček, Marek Vokurka, Jirka Kubát, Mirek Slanina či brankář Jirka Fanta. Zahrál si i Karel Kukelka, ale přestože padlo celkem 16 gólů (8:8), on neskóroval. „K bráně bych už nedoběhl,“ smál se.

Tradičně se vybíraly také penízky na dobročinné účely, celkem 14 tisíc korun. Už ne na pomoc Jirkově manželce Báře, rodina se totiž dohodla, že v Hostouni jsou i další potřební a přednost dostala maminka, která loni přišla tragicky o manžela.

V turnaji bylo nejvíc očekávaným střetnutím měření mezi Hostouní B a sousední Dobrovízí, kam v létě několik borců Hostouně přešlo. Domácí vyhráli 4:2, však také patří mezi favority o víkendu startující I. B třídy. Začátek budou mít ale zelenobílí těžký, na Braškově. „Máme mraky šancí, ale koncovka ještě vázne. Když nebude, můžeme na Braškově bodovat,“ je přesvědčen Karel Kukelka o kvalitách mužstva cepovaného Miroslavem Supáčkem.

5. ročník Memoriálu Jiřího Kukelky:

1. Sokol Hostouň – Dobrovíz 4:2, - Středokluky 2:1, - Loko Hostouň 7:1. 2. Dobrovíz – Středokluky 3:0, - Loko Hostouň 6:1. 3. Středokluky – 4. Loko Hostouň 3:0.

Pátý ročník Memoriálu Jirky Kukelky v Hostouni.Zdroj: Sokol Hostouň

Pátý ročník Memoriálu Jirky Kukelky v Hostouni.Zdroj: Sokol Hostouň