SK na hřištích soupeřů na podzim pokaždé prohrál, konkrétně to bylo šestkrát. Cíl je tedy jasný. „Konečně chceme venku uspět a potvrdit výsledky a výkony z domácích zápasů,“ nezastíral asistent Miroslav Chadima, jenž má pro fanoušky jednu velmi dobrou zprávu.

Do týmu se totiž vrací Pavel Bartoš, který změnil zaměstnání, tudíž se mohl zapojit do tréninkové procesu.

Zkušený ofenzivní bek toho na podzim opravdu moc nenahrál. V Ondrášovka Cupu si vysloužil pětizápasový flastr. Když už mohl hrát, nastoupil pouze ke čtyřem utkáním, další mu nedovolilo zaměstnání.

Naposledy si zahrál ve středu, kdy SK v utajené přípravě porazil béčko Bohemians 1905 (5:1). „Nevím zda v Boleslavi nastoupím, záleží na trenérech, připravený však budu,“ uvedl Bartoš, který nemá na poslední zápas v Boleslavi dobré vzpomínky.

Ještě v Gambrinus lize si po střetu s protihráčem poranil plíci. „V pondělí jsem si na to v tréninku vzpomněl, když jsme zjistil, že tam jedeme. Žádné následky ale nemám. Je to za mnou.“

Zápas v Boleslavi si nenechají ujít trenéři zdejší prvoligového áčka. S Kladnem úzce spjatí Miroslav Koubek a Filip Toncar. Druhý jmenovaný věří, že SK se bude zlepšovat, byť ho dvakrát viděl v prohraných zápasech.

„Pod novým trenérem by mohlo hrát víc organizovaně. Má zajímavé hráče, včetně mladých, a pokud bude mít vytvořené podmínky, může se z něj stát kvalitní tým,“ mínil Toncar.