Teprve 20letý ofenzivní hráč by měl být tím, kdo zásadním způsobem pomůže rozšířit skromnou gólovou sbírku kladenského týmu.

První dvě utkání za nový tým odehrál v rámci Tipsport ligy a byť se střelecky neprosadil, naznačil, že svým důrazem v osobních soubojích, rychlostí a odvahou obejít protivníka, by na soupeřovu obranu mohl platit. V novém působišti, kde bude minimálně půl roku hostovat, je zatím spokojený.

„Cítím se na Kladně výborně a doufám, že mu pomůžu k záchraně v první lize,“ prohlásil odchovanec klokanů, který ve své kariéře jinou kabinu než zelenobílých nepoznal.

„Touha změnit prostředí a zkusit něco jiného byla hlavním důvodem, proč jsem chtěl odejít,“ přiznal Bartek a vyloučil, že by za změnou dresu byl velký přetlak na ofenzivních postech vedoucího celku druhé nejvyšší soutěže.

„Konkurence je vždycky dobrá, ale ta opravdu důvodem nebyla,“ prohlásil borec, jenž za první tým nastoupil už v 17 letech. Proto má na svůj nízký věk dost zkušeností s ligovými boji.

Podstatný pro jeho rozhodnutí na čas opustit Ďolíček byl i fakt, že si opět zahraje Gambrinus ligu, což je na prahu kariéry nezaplatitelná zkušenost.

„Hrát ji se vždycky počítá. Nad nabídkou z Kladna jsem proto ani moc nepřemýšlel a kývl na ni,“ přiznal Bartek, který by mohl hned v úvodním jarním utkání narazit na Bohemku, samozřejmě střížkovskou.