Sportovně–technická komise OFS (dále STK) týmu původně po utkání 7. kola III. třídy B s Hrdlívem (2:1) odebrala tři body a za narušení soutěže udělila pokutu 2000 korun. Pak ale Slánští dodali novou soupisku už před utkáním potvrzenou krajským svazem, proto STK svoje rozhodnutí revokovala, kontumaci zrušila a udělila pokutu 200 korun za pozdní dodání nové soupisky.

Výkonný výbor OFS posléze doporučil STK, aby případ opětovně prozkoumala a konzultovala ho s krajským svazem. Tím došla k závěru, že důvody změny na soupisce nastoupením z ní vyškrtnutých hráčů za rezervu pominuly. Na své pondělní schůzi výrok do třetice změnila, a to hodně rázně. Mužstvo SK Slaný B bylo potrestáno čtyřmi kontumačními porážkami za zneužití soupisky a klub pokutou 4 x 2000 korun za narušení soutěže!

Béčko Slaného tak přijde o 12 bodů, zatímco Sokol Hrdlív, Sokol Klobuky, FK Žižice a Viktorie Černuc si o tři body polepší. Jablkem sváru se ale může stát kontumace tří zápasů odehraných po duelu s Hrdlívem, protože Slánští hráče v podstatě postavili s požehnáním STK, jež ale později své rozhodnutí změnila.

Předseda STK Josef Havlík se k uvedeným skutečnostem odmítl vyjádřit s tím, že tak učiní v pondělí. Sekretář svazu Jaroslav Mudra uvedl, že verdikt a jeho důvody budou oficiálně oznámeny až poté, co bude odeslán dopis SK Slaný. Čeká se prý také na verdikt disciplinární komise, jež by měla potrestat čtyři kapitány SK Slaný B!

Bez oficiálního vyjádření STK se k verdiktu odmítl vyjádřit předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší.

Své si k případu řekla i disciplinární komise OFS Kladno, která potrestala hráče, kteří v inkriminovaných zápasech vykonávali funkci kapitána. Do konce sezony ji nesmějí nastoupit s kapitánskou páskou Michal Kozelka, Jan Landvojtovič, Pavel Haffenrichter a Milan Drobný. Do stejného termínu má zákaz výkonu funkce vedoucího mužstva Radim Vavroch. Perličkou je, že disciplinárce se ve čtvrtím přípdaě podařilo potrestat kapitána Černuce Drobného! Zřejmě dostal k projednání špatné podklady. Chybička se vloudila.