Slavia Praha dorost – SK Kladno B 3:1 (1:0)

Kladenští se museli obejít bez kouče Radka Dudy, jenž je zatím na dovolené (nahradil ho asistent Martin Nový), ale také bez některých hráčů. Ti pomáhal áčku na turnaji v Žirovnici, ale loňští dorostenci se předvedli v dobrém světle. V úvodní šanci ale Vašák trefil pouze tyč a skórovala naopak Slavie Přeučilem.

Po obrátce oživil hru Kladna přece jen zkušenější Podraný a v 65. minutě vyrovnal. Hezky si zpracoval křížný pas, uvolnil se přes obránce a šikovným dloubnutím přehodil vyběhnuvšího gólmana.

Poté přišly velké chvíle nadějného útočníka Smělého, jenže v první tutovce špatně zpracoval merunu a při druhé pálil jen doprostřed brány.
Slavia trestala v závěrečné desetiminutovce. V 81. minutě potrestala kladenskou nedůslednost při standardce a Novák dal rozhodující gól. Náskok pak ještě do otevřené obrany potvrdil z brejku Vyhnal.

„Celkově jsem docela spokojený, ve hře byly dobré pasáže. Dorostenci ukázali, že s nimi půjde pracovat a že mají svou kvalitu. Samozřejmě bude potřeba kádr trochu rozšířit, ale myslím, že v divizi zase bude hrát důstojnou roli,“ předvídá po první utkání Martin Nový.


Branky: 34. Preučil, 81. Novák, 88. Vyhnal – 65. Podraný.

Kladno B: Tesař (46. J. Pejša) – Jaráb, Všetečka, M. Pejša, Nejedlý – Shegoff, Zezé, Chalupa, Vašák (46. Podraný) – Neuman (46. Hadrika), Smělý.