Kladno dělalo obrovské minely v obraně a mnohem zkušenější soupeř, který přivezl ligové borce Štohanzla, Trubillu, Rychlíka, Nešpora či ikonu klubu Dana Slezáka, je s přehledem trestal. Hlavně do poločasu, kdy se trefil po rohu a poté ještě jednou po chybě obrany. Přidal i třetí branku, ta naštěstí neplatila. Na druhé straně bojovníci v modrém vepředu občas také zahrozili a Hartman trefil tyčku.

Ve druhém dějství ale domácí trenéři poslali na upravené zákolanské hřiště pozměněnou sestavu a ta si vedla mnohem lépe. Smolař dne Hartman sice další tutovku pokazil a následoval další zásah Klokanů, poté ale napravil Výborného selhání v koncovce Severin a mladíci z Kladna se tak konečně trefili. Výborný ještě napálil břevno, ale v koncovce byl opět šikovnější protivník, když si Nešpor zkušeně odtlačil Nejedlého a zvýšil na 1:4.

Ošklivě vypadající výsledek mohl ještě zhoršit Slezák, jeho parádní dělovku však gólman J. Rouček vytlačil bravurně nad břevno a z protiakce se podobně krásnou ranou prosadil střídající kladenský exdorostenec Sochr. Jeho nejhezčí gól utkání devadesátiminutovku uzavřel.

"Nechci říci, že sestava v první půlce byla slabší, ale bylo vidět, že obrana nebyla kompaktní. Přece jen v ní bylo několik nových hráčů včetně ze Slovenska zkoušeného beka Ivana Ciferského a Muláčka, jenž půl roku nehrál a nemůžeme čekat, že tam bude tvrdit muziku," řekl trenér Kladna Radek Duda, podle něhož však nescházela ve hřebojovnost a ve druhé části se přidala také kvalita."A to hned od začátku prakticky do našeho gólu. Bohužel poté chyboval Nejedlý a my trochu odešli. Přesto jsme gól ještě dali a zápas se mi celkově hodnotí lépe," ulevil si trenér.

Zejména proto, že hráči vyslyšeli trenérská slova o tom, že pokud chybí trocha fotbalové kvality, musí přijít více vůle a nasazení. Kladno tyhle věci skutečně nescházely.

Zdá se, že největším aktuálním problémem je obrana a Duda s tím souhlasí. "Obrana je základ a nám z loňské stabilně silné pětky vypadli Rada s Rendlou, kteří jsou v áčku. Ti hráli ve středu a tam máme největší potíže. Jak už jsem ale řekl, nemůžeme třeba po Muláčkovi chtít zázraky, byť teď pracuje hodně poctivě a mohl by být platným hráčem," míní Radek Duda, jehož potěšily i dva zásahy v soupeřově síti.Mužstvu to určitě pomůže psychicky. "Když se to zatřepetá v síti, je to vždycky vzpuha. prohrávat přáteláky bez gólu a ještě dostat rychty,to na psychiku určitě dobré není," dodal kouč kladenského béčka.

Prohlédněte si fotogalerii z utkání.

SK Kladno B – Bohemians1905 B 2:4 (0:2). Branky: Severin, Sochr – Nešpor 2, Töre, Regner.

Kladno B: Sedlák (46. J. Rouček) – Ciferský, Belada (25. Nejedlý), Muláček (46. Výborný), Cajzl (46. Jaráb) – T. Rouček (75. Sochr), Abrham (46. Beneš), Hartman, Tóth – Pidrman (46. Severin), Hrebiček.