Kladno – Chomutov 1:0 (1:0)

Zápas rozhodla už 6. minuta, kdy Holub zahrál rohový kop na krátko Himlovi, ten mu balon vrátil a následný přízemní centr přesně našel Podskubu, jenž nedal Zaťkovi šanci.

„V pátek jsem to na tréninku dlouho nacvičovali. Jsem moc rád, že jsme tím vyhráli utkání,“ pochvaloval si Hejkal, zatímco jeho protějšek Tomáš Heřman litoval, že jeho tým na signál pozdě zareagoval.

„Jinak ale první poločas byl jasně náš. Vypadalo to, že starší jsou domácí, zatímco my mladíci,“ narazil na věkový rozdíl, jenž v únorném vedru hovořil pro Kladenské, kteří byli v průměru o sedm let mladší.

Úplně nejmladším byl debutující brankář, dorostenec Jakub Pejša, jenž za suverénní výkon sklidil uznání obou trenérů. V 15. minutě vyrazil tutovku Eiselta, stejně jako po obrátce jeho ránu z 25 m.

„Řekl bych, že minimálně třikrát domácí podržel,“ prohlásil Heřman, jenž si před pauzou musel oddechnout při střele Neumana, kterou zastavila pravá tyč.

Ani po změně stran se nijak neprojevil věkový rozdíl, a poněvadž Holub nedokázal zakončit svoji idividuální akci, žili hosté až do závěrečných vteřin.

„Nebyl jsem spokojený s řešením finální fáze. Holub měl dát na dva nula a soupeř už by šanci necítil,“ mínil Hejkal Už před tím měl slušnou šanci vyrovnat Doksanský.

Jeho volej se ale do brány nevešel a Pejša mohl slavit čisté konto. „Trošku jsem se bál, abych zápas nezkazil. Na jaře to byl určitě můj nejpovedenější zápas,“ přiznal mladý gólman.

Branka: 6. Podskuba. ŽK: Holub – Moravec. Rozhodčí: Kubr. Diváci: 120.
Kladno B: J. Pejša – Končír (77. Lev), Chalupa, Samek, Císař – Podskuba (64. Podraný), Čurda (68. Bambur), Holub, Himl - Chaloupka, Neuman.
Chomutov: Zaťko – Hranička, Strouhal, Jančárek, Moravec (72. Heier) – Doksanský (62. Heřman), Harvatovič, Eiselt, Šebek – Štípek, Hyneš.