SK Kladno B - FK Litvínov 6:2 (3:0)

Domácí kouč Stanislav Hejkal postavil do základu šest hráčů áčka včetně Grosse, Kroba a Zoubeleho. Ústřední postavou první půle ale byl Vršajevič, jenž s přehledem zakončil dva brejky. „Dnes mi to vyšlo. Doufám, že formu potvrdím i v dalších zápasech,“ přál si Vršajevič.

Mezi střelce se v první půli hlavičkou zapsal i stoper Samek. Hosté měli největší šanci za stavu 1:0, kdy v tutovce selhal Teixiera, jenž hned po obrátce svůj přehmat napravil. Na hřišti ale jednoznačně dominovali domácí, kteří přidali další tři góly.

Z penalty to byl na 4:1 Krob, pak se technickými kousky blýskli střídající borci Bambur a Podraný. Poslední gól zápasu ale dali Severočeši poté, co Kostolanský neudržel míč, který měl jasně pod kontrolou.

„Hráči měli správný přístup a od začátku jsem cítil, že vyhrajeme rozdílem třídy. Na bránu jsme vyslali sedmnáct střel a dalších osm vedle, to svědčí o naší převaze,“ uvedl kouč vítězů Hejkal, jenž si tentokrát pochvaloval výkony áčkařů. „Bylo vidět, že techničtí hráči tomu dali herní kvalitu.“

Zklamaný z výkonu svých svěřenců byl trenér Litvínova Vratislav Havlík, který nebral, že jeho svěřenci hráli proti výjimečně silnému soupeři. „Na to se nemůžeme vymlouvat, hrát se má umět s každým. Je to naše ostuda. Byli jsme pro domácí pochoutkou. Bylo by pro ně špatné, kdyby kvalita nebyla na jejich straně.“

Branky: 5., 43. Vršajevič, 36. Samek, 53. Krob (pk), 70. Bambur, 80. Podraný – 46. Teixiera, 85. Pošusta. Rozhodčí: Hajšman. ŽK: Chalupa – Holub. Diváci: 120.

Kladno B: Kostolanský – Podskuba, Chalupa, Samek, Krob – Zoubele, Čurda (60. Bambur), Gross, Himl (72. Podraný) – Vršajevič, Semerák (46. Holub).