Hráči už tak nebudou nastupovat s registračním průkazem jako dosud. „To byla jarní praxe, kterou jsme zavedli kvůli případu ze zápasu Družec - Velké Přítočno. tehdy rozhodčí v kabině o přestávce zjistil, že střídající hráč vůbec průkaz nemá a neměl ho nikdo z klubu. Proto hráči museli při vystřídání předložit průkaz. Jenže na jaře rozhodčívlastně ztrácel možnost případně potrestat hráče, který třeba stál mimo střídačku a choval se nesportovně. Pak mohl klidně nastoupit. Sice se to nestalo, nicméně chtěli jsme tomu předejít,“ uvedl místopředseda svazu i komise rozhodčích Petr Blažej.

Proti tomu protestoval zejména kluby nižších soutěží, podle unhošťského Jaroslava Průchy je totiž možné, že hráč, který déle nenastoupil, může se během utkání objevit a klub by ho třeba rád využil – nemá totiž fotbalistů nazbyt.

Oproti tomu většinu zastoupil hostouňský Miroslav Vlček. Podle něj by se mělo hrát – když už organizovanou soutěž – tak na určité úrovni. A kluby mu nakonec v hlasování daly za pravdu.