V sobotu bude na předčasné valné hromadě kandidovat za české okresní a krajské svazy, které obsadí v novém vedení ČMFS dvě místa.

„Chci, aby byla lepší spolupráce. Aby nahoře věděli, jak to chodí dole. V poslední době to vůbec nefungovalo a ani předtím to nebylo ideální,“ přiblížil Běhounek své představy.

Šance na zvolení nechtěl moc komentovat, ale přece jen prohlásil: „Jsou tam známější jména než moje. Uvidíme, co rozhodnou delegáti. To se nedá odhadnout.“ Jedním z jeho konkurentů bude předseda OFS Jablonec nad Nisou Ladislav Čičmanec, jeden z autorů výzvy za odstoupení stávajícího vedení. Toho by si přál ve vedení i Hašek.

Jeden hlas má ale Běhounek, dá se tvrdit, jistý. Za OFS Kladno bude hlasovat jeho zástupce, místopředseda svazu Petr Blažej, jenž má mandát podpořit na post šéfa ČMFS Ivana Haška.

Čerstvý osmašedesátník se v případě zvolení okresní funkce nevzdá. Když se však stal šéfem okresního fotbalu, předsednictví v AFK Svinařov zanechal. „Tehdy to mohlo být brané jako střet zájmů,“ vysvětlil.