Domácí rozhodčí laik ukázal na penaltový puntík, blevický útočník však jeho rozhodnutí opravil s tím, že soupeř první zasáhl balon. Desítka se nekopala a jeho tým nakonec podlehl 1:2, když pět minut po odvolané penaltě srovnal na 1:1. Na jeho čin poukázal soupeřův trenér Karel Landa, jenž zaslouží poděkování, že se skutek dostal na veřejnost.

„Soupeř se při sporných situacích také choval korektně,“ argumentoval blevický útočník, jenž by se prý stejně zachoval i jindy. Už v žácích přiznal ruku, již dal gól do soupeřovy sítě. V létě okolo něho kroužily kluby z vyšších soutěží. Třeba třetitřídní Olovnice nebo dokonce tým I. B třídy Tuchoměřice.

Zajímaly je hlavně střelecké schopnosti 22letého borčíka. Třeba na jaře dal polovinu branek svého týmu a pokud by nebyl celý podzim zraněný, nemusela by sezona být pro Blevice takovým fiaskem. Dlouho ale laboroval s naštípnutou holenní kostí, která špatně srostla. Jak se později ukázalo, její výrůstek bolestivě tlačil na nerv.

Hlavním důvodem, proč hozená lasa odmítl je výborná nálada v blevické kabině.

„Ve třetí třídě jsme byli trošku znechucení, po sestupu ale máme zase výbornou partu. Zatím je nejlepší, jakou jsem zažil. Nechci ji opustit, takže jsem nabídky odmítl. Tím ale nevylučuji, že v budoucnu si budu chtít vyšší soutěž zahrát,“ přiznal Radek, jenž za svoji silnou zbraň považuje zrychlení a dobrý, důrazný výskok. „Na jaře jsem dal dost branek hlavou,“ přiznal odchovanec blevického fotbalu, jenž žákovská léta prožil v Kolči, protože FK neměl mládežnický tým.

Jak přiznal, sice si občas nějakou šanci vytvoří, spíš ale jako správný koncový hráč vyčkává, co mu připraví spoluhráči.

Podle sekretáře Blevic Karla Blahuše je Radek poměrně talentovaný fotbalista a hlavně hodný a pracovitý kluk. “Proto mě jeho gesto vůbec nepřekvapilo,“ konstatoval.

Zvolte fotbalový počin víkendu 1: Naše internetová anketa od pondělí do páteční 10. hodiny zaznamenala 865 návštěv, z nichž vzešlo 157 hlasů. Základní kolo vyhrál s 55 hlasy Radek Bednár z FK Blevice, jenž se stal i vítězem tříčlenné finálové části (30 hlasů). Na dalších místech skončili rozhodčí Radek Kovařík (celkem 31 hlasů), dále Tomáš Šroba z SK K. Žehrovice (22), Jan Volf z Baníku Libušín (11) a David Trousil z SK Lhota (4).
Kdy může rozhodčí odvolat svůj verdikt: Možná někoho zarazilo, že rozhodčí utkání, byť laik s rozhodcovskými zkušenostmi, odvolal v utkání Blevice – Buštěhrad svůj verdikt, tedy pokutový kop. Podle předsedy komise rozhodčích OFS Kladno Václava Hese postupoval v souladu s pravidly. „Do příštího navázání hry může rozhodčí své rozhodnutí změnit, a to jakékoli. Po navázaní hry už svůj verdikt nemůže vzít zpět,“ vysvětlil Hes.