Velvary naopak postoupily s přehledem. Nováček ČFL vyhrál na půdě Neratovic vysoko 4:1. Domácí toužili po postupu a soupeř to v úvodu pocítil. „Prvních patnáct minut kousali, byli nebezpeční a také měl úvodní šanci,“ řekl kouč vítězů Pavel Janeček. Jeho celku pomohla k první brance chyba soupeře, po které proměnil penaltu Obrtlík (22.). Na 2:0 zvýšil Opat (31.), pak přidal třetí gól Kafka. Hrubku si neodpustili ani hosté. Na gólmana Měsíčka postupovali dva borci Neratovic, přičemž Brusch (58.) vsítil čestný úspěch poražených. „Nicméně utkání jsme měli v druhém poločase pod kontrolou,“ mínil Janeček.

Radost na Kladensku

Kladno přivítalo Karlovy Vary, jež měly v úvodní sestavě pouze tři borce ze základu z víkendového utkání ČFL s Jirny (1:0). Tím, dá se říct, se přesunula role mírného favorita na stranu domácích. Ti ji potvrdili, vyhráli 2:0. Z pokutového kopu nařízeného za faul na Čížka je poslal do vedení kapitán Holub. Na konečný poměr upravil deset minut před koncem opět faulovaný Čížek (ČK Vyleta). Z přímého kopu parádně vymetl horní kout. Západočeši však předtím zatřásli břevnem (69.). Letní střelec Kladna dal v poháru už tři góly, čtvrtý přidal v sobotu do sítě Neratovic. „Škoda, že jsme za stavu 1:0 nedokázali využít plno brejkových situací. Mohli jsme vyhrát výrazněji,“ uvedl David Čížek.

Nečekaný se povedl takéHostouni. Špičkový divizní tým si poradil na domácím trávníku v divácky atraktivním duelu s třetiligovým Vyšehradem 5:4. Rozhodla bohužel hodně sporná penalta v poslední minutě, kterou proměnil kapitán Tomáš Marek.

Hostouň využila toho, že vyšehradský kouč Veselý (ještě nedávno Benešov) šetřil některé opory. V úvodu druhé části Věchtík dával už na 4:1, jenže konec nebyl. Veselý vystřídal do kvality a jeho tým srovnal. I díky sporné penaltě na 4:4, ale v poslední minutě rozhodčí Klupák skóre vyrovnal další hodně spornou penaltou tentokrát pro domácí a Marek rozhodl. „Ztratili jsme vysoké vedení, ale proti kvalitnímu soupeři. Zápas se musel líbit, padlo hodně branek, mělo to grády. Škoda vyhroceného konce,“ trochu mrzelo trenéra Hostouně Zdeňka Haška.

Benátky v prodloužení

Ještě v loňské sezoně hrály oba celky spolu v třetí nejvyšší soutěži, letos se kvůli přesunu Benátek do divize potkaly s Benešovem pouze v poháru. A vzájemný zápas musel po remíze 1:1 až do prodloužení. Domácí poslal vedení v 17. minutě Jäger. Benátky přišly o náskok v 68. minutě, kdy vyrovnal po centru Zákostelský. O tři minuty později mohl odmítnout prodloužení domácí Boček, jenže nařízenou penaltu poslal vysoko do ochranné sítě. Právě nastavená půlhodina nakonec svědčila Benátkám. Za ty se totiž dokázal prosadit ve třetí minutě Permene Gidion Jimmy. Dvě velké šance na srovnání měl Zákostelský, ale neuspěl.

V boleslavském derby nejenže divizní nováček z Horek nad Jizerou držel v prvním poločase svého třetiligového soupeře z Dobrovice na uzdě, dokonce byl jasně lepší. Už ve druhé minutě navíc mohl jít do vedení, to by ale nesměl po ruce soupeře zahodit penaltu Jeník. Přesto to byli domácí, kdo se prosadil jako první (Šťastný). Ještě v závěru poločasu mohl zvýšit Zikmunda, ale jeho dělovku brankář kryl. To nakonec domácí mrzelo. Třetiligový soupeř totiž zápas rozhodl během jedné minuty. V 62. vyrovnal Petrlák a vzápětí se pískala penalta také pro Dobrovici. Kanonýr Marek Volf si s ní věděl rady a poslal Cukrovarníky do druhého kola.

Suverénní Zápy

O šanci na postup přišla Ostrá v duelu se Zápy už v prvním poločase (0:3). Třetiligový špičkový tým byl lepší a vyhrál jasně 5:1.

„Hosté byli lepší a také produktivnější,“ přiznal vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka. „My nejsme zvyklí na tak důrazný fotbal. Branku jsme dostali hned ve třetí minutě a tím byl daný ráz celého střetnutí. Projevila se kvalita soupeře, ale tři góly jsme dostali po chybách, které nemusely být,“ litoval Červinka.

Smutný konec penalt

Čáslav po většinu zápasu bránila bezbrankový stav, ke kterému ji ve třech případech dopomohl brankář Michal Kubát. V závěru řádné hrací doby se však i hosté museli strachovat. V prodloužení se zdálo být rozhodnuto po brzké trefě hostujícího Badocha, ale čtyři minuty před koncem vyrovnal čáslavský Petrů.

V penaltách uspěl favorit 5:3.

„Během utkání jsme ukázali bojovnost a týmového ducha. Vlašim byla lepším týmem, ale my jsme pracovali týmově. Je trochu škoda, že jsme to nedotáhli do konce a vypadli na penalty,“ byl smutný čáslavský trenér Radim Truksa.

Vlašimský trenér Miloslav Brožek s výsledkem zápasu moc spokojený nebyl: „Sráželo nás neproměňování šancí, za což nás Čáslav adekvátně potrestala. Chtěl bych domácím pogratulovat, takový bojovný a týmový výkon jsem dlouho neviděl.“