„Sledoval jsem anketu první dva dny, pak už jsem se k počítači nedostal,“ přiznal odchovanec Ústí nad Labem, který měl v nabídce Deníku svého koně. „Podle mne mužstvo táhnul Prochy. Herně byl v pořádku, jen měl smůlu, že udělal chybičku, kterou jsme zaplatili gólem,“ řekl ´Beny´ na adresu kolegy ze stoperské dvojice Jana Procházky, jenž se blýskl parádní brankou v Olomouci, kde skóroval z poloviny hřiště.

Vítězství v anketě ho pochopitelně potěšilo, i když nebyla odborná. Je prý ale dobré znát názor fanoušků. „Koukají na fotbal a hodnotí ho jinýma očima,“ mínil Beneš, jenž svoje výkony až tak vysoko nestavěl. „Určitě to mohlo být lepší. Obrana se však po odchodu Pavla Drska změnila a byla škoda, že potom co jsme se sehráli přišlo moje zranění. Možná by naše umístění vypadalo jinak,“ připomněl 21letý hráč smolný okamžik ze závěru utkání 10. kola v Českých Budějovicích.

Jeho zraněním skončila velká zářijová bodová revoluce Kladna. Ve čtyřech utkáních nastřádalo deset bodů, ale od zmíněného duelu ani jeden. Šikovný střední obránce na rozdíl od lékařů věřil, že se na podzim na trávník ještě vrátí. Bohužel pro SK se tak nestalo. Zlomenou čelist zasáhl zánět a následoval další týdenní pobyt v Motole zpestřený antibiotiky a kapačkami.

Od 3. ledna jede s celým týmem na kondiční soustředění do Krkonoš. „Nemám s tím problém, raději mám běžky než běhání. Protože ale nemám natrénováno, budu se do toho hůř dostávat.“ Záležet bude také, jak moc bude slavit příchod nového roku. „Na Silvestra budu doma u rodičů v Ústí,“ prozradil borec, jenž má v Kladně smlouvu do června 2012. Co ale dostal pod stromeček neprozradil. Jen naznačil, že to je doplněk do auta.

V polovině ledna bude SK účastníkem zimní Tipsport ligy, v níž obhajuje senzační druhé místo.
Kladno bude hrát nedaleko Benešova bydliště v Děčíně, tudíž očekává podporu blízkých. Loni udělal na zdejší znalce fotbalu dojem. „Ten mladý kladenský stoper je šikovný,“ kdosi prohodil na tribuně.

Pro celé mužstvo je ale mnohem důležitější udržení Gambrinus ligy. „Bude to těžké, proti loňsku mám méně bodů. Ideální by bylo, kdyby se nám dařilo jako v září,“ přál si Beneš.