Rozhodčí už v 1. minutě vyloučil domácího Poláka, v 15. P. Šimáčka a v 16. Uhra všechny po druhé žluté kartě. Důvod? Nerespektovali jeho pokyny v otázce výstroje.

V pravidlech kopané se sice hovoří o tom, že hráč má jít na hřiště upraven, ale vysloveně se nehovoří o tom, že musí mít dres v trenýrkách, jak požadoval před utkáním rozhodčí Berovič. „Přitom nechtěl moc, ale místo toho, aby se hráči upravili, dostalo se mu odpovědi od kapitána Poláka, že nehrají ligu a že dres v trenýrkách být nemusí,“ prozradil delegát utkání Milan Chára.

Hned v úvodu rozhodčí znovu kapitána na to upozornil, ale ten s ním polemizoval za což si v 1. minutě vysloužil žlutou a následně červenou kartu. „Nechápal jsem, co rozhodčího k mému vyloučení vedlo. Chápu, že veškeré pravomoci jsou v kompetenci sudího od podpisu zápisu před utkáním až k podpisu po utkání. Jsem z toho rozladěn, i když přiznávám, že jsem s rozhodčím zbytečně polemizoval. Asi jsem měl raději dres zastrčit a držet hubu,“ řekl k svému vyloučení v 1. minutě Roman Polák, kapitán domácího týmu, který tak musel předat pásku stopéru Matějčkovi, jehož otec a šéf klubu nevycházel z údivu. „Celý týden jsme se na tento duel s Kněževsí připravovali. O to víc bylo pro mě nepříjemné překvapení, jakým způsobem sudí zápas předčasně ukončil. Jen nám udělil v první čtvrthodině šest žlutých, soupeři dvě a tři hráče nám vyloučil. Na druhé straně nevylučuji, že jsme se podíleli na porušení litery pravidel a zřejmě za to budeme nést nepříjemné důsledky v podobě kontumace výsledku,“ řekl předseda klubu FK Kaučuk Kralupy Vladimír Matějček.

Něco podobného za svou fotbalovou kariéru, ale i ve funkci delegáta jsem nezažil. Na druhé straně je třeba ale vidět, že hráči s rozhodčím zbytečně debatovali. Jestliže je na výstroje zastrčení dresu do trenýrek, měli ho respektovat,“ připomněl delegát Chára. Rozčarován byl i trenér soupeře FK Kněževes Miroslav Procházka: „Se slovy předsedy Kralup musím souhlasit. Jak Kralupy, tak my víme, že už můžeme na postup zapomenout, ale co se dělo ze strany rozhodčího, to bylo za hranicí logiky. Chápu, že sudímu šlo o to, aby mužstva nastoupila z hlediska litery pravidel v naprostém pořádku, ale trochu tolerance z jeho strany by neškodilo. Naše těšení, že budeme svědky příjemné fotbalové podívané, se tak rozplynulo,“ zdůraznil kouč FK Kněževes.

Přesto ale bylo záhadou, proč rozhodčí Berovič utkání ukončil, když počet hráčů neklesl pod sedm. „Jakto že ne! Po vyloučení hráčů domácí nahlásili, že se jim dva hráči zranili, čímž počet hráčů klesl pod sedm,“ vysvětlil delegát utkání. Domácí Kralupy, tak zřejmě po kontumaci mohou na postup zapomenout.

Mojmír SRACHOTA, Vlastimil DUDÁČEK