Libiš dorazila na Kladensko bez opor Šenkeříka a Zuskina, ale kvalita v její sestavě zůstala. Od začátku byla nebezpečnější, měla tři šance už v prvních deseti minutách, ale také domácí (bez Hejduka a Mantlíka) později vystrčili několikrát růžky a bylo znát, že mužstvo v letní pauze skvěle doplnili. Zejména černý Kwame se jako štítový záložník přecházel jen ztuha.

Libiši byl ouzko hlavně během dvou na sebe navazujících okamžiků, kdy domácí trefili po standardce břevno a odražený míč brankář Kratochvíl vytáhl rovněž na břevno. „V první půli jsme si to prohráli, nedali jsme šance,“ mrzelo kouče Lhoty Zdeňka Kudelu.

Hostující obránce Jan Pořízek mínil, že jeho tým začal slušně, jen se mu nevedlo uprostřed hřiště a moc nakopával balony.

Jeho tým po přestávce už souboje uprostřed pole vyhrával a byly z toho dva smrtící brejky. Oba skončily pro hosty šťastně – první sice uhasil vracející se Neumann, ale jen k noze Šobra, který pohodlně doklepl. Vzápětí podržel hosty Kratochvíl, který skvěle zmenšil úhel Primusovi, to byl hodně důležitý moment.

Pak přišla fotbalová lahůdka hostů. Dušek vyhrál souboj na půlce, okamžitě vysunul Kvídu a ten proti příliš daleko vyběhnuvšímu gólmanovi Vošmíkovi zachoval pevné nervy i přesnost – 0:2. „Kvíďas si tímhle umí poradit, ale pochopitelně musím pochválit úžasnou přihrávku Přémy Duška,“ chválil Pořízek.

Zdálo se hotovo, Libiš hru kontrolovala, jenže v 83. minutě nepokryla standardku Lhoty, k míči si našel cestu Kudela a snížil. Lhota pak byla i blízko vyrovnání. V poslední minutě si Havelka vymodlil faul na hranici šestnáctky, ale Šalamounův pokud Kratochvíl skvěle vytlačil na roh. Po něm nechali hosté pět zcela volného Šalamouna, který ale kanonýrské schopnosti nepotvrdil a pálil moc vysoko.
„Ale myslím, že to byl pěkný fotbal a diváci mohli být spokojeni. Sice jsme prohráli, ale i to fotbal přináší. Měli jsme pět postových změn v poli a to se samozřejmě projeví,“ mínil Zdeněk Kudela.

Jan Pořízek byl šťastný za tři body, nicméně mrzelo ho, že tým v závěru trochu ztratil koncentraci. „U té standardky jsme se neuspořádali bloku, jasně naše chyba. Ale výhra ze Lhoty se bude hodit,“ usmál se mladý bek.