Ohrožení unikly Lidice, jež ani nemusely bodovat, Kročehlavy ale porazily. Totéž platilo u Dubí, jež se vypořádalo s Bělčí, kterou zřejmě poslalo do III. třídy. Hrdlív prohrál v Družci a Žehrovice v Přítočnu, oba si tím prodlouží sezonu o dvě barážová utkání.

DIVÁKY NEPOTĚŠILI
Slaný jelo do Švermova pouze s dvanácti zdravými hráči, přičemž příznivců hostouňského rivala bylo v hledišti víc. „V poslední době se stali našimi věrnými návštěvníky," usmíval se kouč hostů Radim Vavroch a dodal: „Bohužel pro ně viděli jeden z našich nejlepších venkovních poločasů." Hosté vyhráli úvodní část 4:1 a druhou už jen v klidu dohráli. Švermovští se před utkáním loučili se svým dlouholetým hráčem Markem Menclem, který pověsil kopačky na hřebík.

KANONÝROVI TO NELEPÍ
Kročehlavy dvakrát vedly v Lidicích o dvě branky, nakonec ale ostrouhaly a odjely bez bodů. Jen potvrdily, že jejich jaro bylo mizerné. Kouč vítězů Jaroslav Topka se zlobil na útočníka Láďu Falouta, jenž sice vstřelil dvě branky včetně vítězné. „Je to Matěj. Jen v první půli šel čtyřikrát sám na bránu. Kdyby dával polovinu šancí, tak jsme měli dávno klid," povzdechl si.

PŘIBYL DALŠÍ KORÁLEK
Přítočno už sedm kol neprohrálo a bilanci si nepokazilo ani v souboji s ohroženými Žehrovicemi. Trenérské duo Petr Fíman – Josef Pavlíček poprvé za svého působení postavilo na hrot exkanonýra Jíchu, jenž se jim odvděčil úvodní brankou. Domácí ale na ni čekali víc než hodinu! Další dvě rány zasadili hostům až v posledních deseti minutách.

PO DVOU LETECH KONČÍ
V Dubí si první velkou šanci vytvořila Běleč, ale Diviš sám před gólmanem neuspěl. Naopak na druhé straně se ve 23. minutě z penalty nemýlil Nachtigal a o 9 minut později ze hry Bednář. Po změně stran dokázali hosté dvakrát utkání zdramatizovat – na 2:1 snížil Hykl a po gólu domácího Říhy na 3:2 F. Trousil. To bylo ale od hostů vše, naopak v poslední minutě se ještě trefil Kníže a rozhodl tak o výhře domácích a po dvou sezonách v okresním přeboru o definitivním sestupu Bělče.

NEMĚL SVŮJ DEN
Hrdlívu v jednom z nejdůležitějších zápasů sezony nezachytal gólman. Po bezbrankové půli po jeho dvou školáckých hrubkách prohrál v Družci 2:3, když zásahy mladšího Vondráka a Raclavského zápas deset minut před koncem zdramatizoval. Za vítěze se dvakrát trefil Křivánek.

KONDICI MĚL FAVORIT
S hráči, kteří se šesti góly střelecky podíleli na výhře nad Semicemi 7:1, přijely Tuchlovice do Černuce, kde podle očekávání vyhrály. V první půli proměnily dvě ze svých tří šancí a v tom byl rozdíl, poněvadž domácí měli čtyři. Po změně stran už byly síly na straně vítězů. „Byli nad naše možnosti. Když přijede půlka mužstva krajského přeboru, tak to musí být znát. Kluci ale bojovali," pochválil svůj tým černucký předseda Jiří Tymich.

TAHOUN SLANINA
Brandýsek přijel do Hostouně dobře připravený a nakonec si odvezl ze hřiště lídra přijatelnou porážku 0:3. „Rozhodla naše trpělivost a střelecká potence Slaniny, který se dostal do výborné formy," pochválil kouř vítězů Miroslav Supáček svého kapitána a autora dvou branek. První vstřelil důraznému soupeři už v 2. minutě. Až po přestávce přidali domácí další dvě branky. Střídání: 4:0. I to muselo být v horku znát. Na hřišti se poměrně dost jiskřilo.