Celkový vítěz vyhraje v červnu jeden ze 71 originálních dresů českého národního týmu podepsaný hvězdami reprezentace. Vítěz kola bere sázenku Fortuna v hodnotě 100 Kč a reklamní předmět od FAČR.

Po úvodním jarním víkendu okresních fotbalových soutěží (25. – 26. března) již bude známý první vítěz kola, který samozřejmě v tu chvíli povede celou Tip ligu.

Také čtěte: Srovnají Rytíři krok s Jihlavou?

Zkušení tipéři již vědí, jak na to a po zimní pauze netrpělivě vyhlíží zápasy mužstev. Přesto musí zbystřit, protože přichází novinky. Kupóny již nebudou vycházet v Kladenském deníku pětkrát v týdnu, ale již jen třikrát – v pondělí, úterý a ve středu. Druhou novinkou jsou 2 bonusové body pro každého hráče, který spolu s tipy odevzdá i speciální číselný kód otištěný v Deníku. Kód mohou vložit do tiketu i hráči na webu.

Jinak zbytek zůstává při starém. Tipuje se výsledek po 90 minutách hry: 1 – výhra domácích, 0 – remíza nebo 2 – výhra hostů. Při rovnosti bodů v jednotlivých kolech je první rozhodující faktor Supertrefa, v níž hráči tipují celkový součet branek, které padnou v deseti vybraných utkáních v kole.
Hrát se může i na internetu. Poprvé ale musíte tipovat přes kupon z novin, abychom Vás mohli do soutěže zaregistrovat a přidělit startovní číslo. Podruhé už smíte hrát na webu, k tomu musíte zvolit libovolný čtyřmístný číselný kód (heslo), na jehož základě se bude do systému přihlašovat. Internetová uzávěrka je vždy pátek v 16.00 hodin.

Průběžné pořadí soutěže jednotlivců i družstev po každém kole najdete ve středečním vydání Kladenského deníku. Ten jako jediný v republice hraje také soutěž čtyřčlenných družstev. Proto je nutné kamkoli do kuponu (třeba místo podpisu) uvést název týmu, jehož je hráč členem.

Nepřehlédněte: Reorganizace huti Poldi má pokračovat, rozhodli věřitelé u soudu

Podzimí Tip ligu ovládla po třinácti kolech Simona Hořejší ze Slaného.

Na Kladensku jsou v posledních letech baštami naší tipovačky vedle Kladna a Slaného také Tuchlovice, Klobuky, Pozdeň či Uhy. Bylo by fajn, kdyby oslovila i nové hráče z jiných míst okresu. Pomoci by k tomu mohla i zmiňovaná soutěž družstev, která dává Tip lize druhou dimenzi, poněvadž hráč soutěží za svoji osobu a také má zodpovědnost a výsledek týmu. Mimochodem na podzim jich hrálo 54!

Seznam sběren kuponů najdete vždy pod kuponem. Více informací a kompletní pravidla najdete na webu zde.