Utkání sledoval potrestaný kapitán Tomáš Procházka jen z lavičky, kde se vžil do role asistenta trenéra. Páska ale zůstala v rodině, poněvadž si ji navlékl jeho bratr Jan.

Podle Tomáše týmu neseděl hrbolatý terén, na němž nemohl předvádět kombinační fotbal, na němž je hra SK založená. „Byl to spíš o nakopávaných míčích a bojovnosti," uvedl s tím, že když zjednodušili hru, začaly se rodit šance.

Bázlivý výkon hostů v první půli zarazila jejich první pěkná akce, kterou vyprodukovali až po dlouhých čtyřiceti minutách. Po pěkné střele Štoncnera se zaskvěl gólman.

To už Kladno prohrávalo 0:2. U první trefy nepovedenou střelu dopravil na levé tyči do branky Bednář, při druhém zásahu prohráli stopeři hlavičkový souboj s Schettelm, který ještě dokázal udělat kličku brankáři Tesařovi.

Deset minut po přestávce šel na hřiště za nevýrazného Junga Skořepa a v tu chvíli měla hra Kladna jiné parametry. Najednou udrželo vepředu míč a také snížilo krásnou střelou Boříka z velkého vápna.

Jenže domácí si vzali po ojedinělém útoku náskok zpět. Na zadní tyči to hlavou zařídil výborný Macháček. Před tím ale po střetu Veselého s Macháčkem nařídil sudí penaltu, již Tesař bravurně kryl. Přišlo to vzápětí po velké šanci Kladna.

Závěr zápasu patřil SK, který už hrál na tři obránce. Na 3:2 snížil Skořepa a pak ze skrumáže píchl balon pod víko Štoncner. V rozstřelu selhali Hanzlík a Skořepa.

„Škoda penalt, když už jsme vyrovnali," posteskl si kladenský asistent a uznal, že ze střídačky je na hru jiný pohled. „Lepší je však být na hřišti," usmál se.

Louny – Kladno 3:3 (2:0), pen. 4:3.
Branky: 17. Bednář, 26. Schettl, 77. Macháček – 64. Bořík, 85. Skořepa, 89. Štoncner. ŽK: Popelka, Němec – Pechr. Diváci: 320.
Kladno: Tesař – Suchý, Hanzlík, Pechr, Kalina – J. Procházka, Veselý, Bořík – Štoncner, Šíma – Jung (55. Skořepa).