Spolu měli šest gólových příležitostí, výhru 1:0 nakonec SK vydřel díky proměněné penaltě. Prsty v ní měli oba hráči. V 67. minutě Kabele krásně vysunul Růžičku, jenž byl dřív u míče než brankář. Jeho faul pak potrestal Procházka, který na podzim proměnil i třetí pokutový kop.

„Byl jsem rozhodnutý, kam to kopnu. Když si mi pak brankář pohnul, dal jsem to najisto doprostřed branky," uvedl autor jediné branky utkání a uznal, že výkon jeho týmu zaostal za tím z Lovosic.

„Šancí jsme měli dost, nakonec jsme to aspoň ubojovali. Ke konci jsme na můj vkus až příliš zalezli," mínil.

Severočeši zlobili víc v první půli, kdy brankář Sedlák vyhrál dva souboje se synem slavného Radima Nečase, ve druhé měli domácí výraznou převahu, kterou však nedokázali víckrát zúročit, takže nervy měli diváci až do posledních vteřin.

Trenér hostů Lukáš Cejthamr uznal, že Kladno bylo lepší. „Předčilo nás v kombinaci a zaslouženě vyhrálo. Rozhodla jedna chyba a penalta, o které nebylo pochyb," uvedl a k závěrečné šanci zápasu dodal: „S koncovkou se potýkáme celý podzim. Kdybychom vyrovnali, bylo by to příjemné, ale pro domácí kruté."

Kladno získalo v posledních třech utkáních sedm bodů, bylo to i dílem v posledních zápasech poměrně kvalitní defenzivy.

„Pozitivní je, že oporou je devatenáctiletý Hanzlík, který táhne i starší spoluhráče," pochvaloval si kouč Ivan Pihávek a ocenil také posíleného soupeře.

„Je farmou Mostu, a když do divizního týmu přijde šest lidí z druholigového kádru, je to velká injekce a musí to být někde znát," uvedl a přiznal, že jeho svěřenci ke konci utkání šlapali vodu.

Únavy se musí zbavit bleskově, poněvadž už v sobotu dopoledne hostí Úvaly. Kladno si polepšilo už na deváté místo.

Kladno – Chomutov 1:0 (0:0).
Branka: 67. Procházka z PK.  ŽK: Šíma, Kabele - Divkovič, Heier, Micák. Rozhodčí: Vnuk.  Diváci: 275.
Kladno: Sedlák – Bartoš, Hanzlík, Rada, Koiš – P. Růžička (90.+3 Holeček), Procházka, Šíma (84. Zelenka) - Kabele - J. Růžička (63. Frič), Tóth (75. Štoncner).