Kladnu bude kvůli čtvrté žluté kartě scházet útočník Michal Zachariáš, jinak je kádr kompletní. V Ďolíčku se pokusí navázat na duel s Libercem, kde měl spíš smůlu než že by hrál špatně. „Minule jsme předvedli nejlepší výkon jara, ale fotbal se hraje na góly, ne na umělecký dojem. Body jsme nezískali a to je rozhodující. Teď bychom rádi předvedli stejnou hru podpořenou góly,“ přeje si trenér SK Jaroslav Šilhavý.

Zápas posledních dvou týmů tabulky může hodně napovědět o šancích na záchranu v soutěži. „Ale ještě nerozhodne, byť je hrozně důležitý pro oba týmy. I po tomto kole budou ve hře pořád aspoň tři kandidáti, myslím totiž, že Most v Brně nevyhraje. Ovšem kdo vyhraje náš zápas, udělá krůček k záchraně,“ dodává kladenský trenér, jenž by možná bral i bod. „Někdy to tak je, když vyrovnáte v závěru. Jindy je to ale naopak a třeba Bohemka se o tom dvakrát doma přesvědčila,“ vzpomněl si Šilhavý.

Zajímavostí je, že nebude hrát ani jeden z kladenských střelců, kteří SK zajistili podzimní triumf 2:1. Jeslínek už válí za Spartu, Čáp sedí pouze na lavičce. Přednost na jeho levé straně dostávají talentovaný Krob a Cigánek.

Bohemce se vrátí do sestavy mladíček Morávek i zkušený Rada a i ona burcuje všechny fanoušky, aby jí v neděli večer pomohli. Nechce juž opakovat výkon z Českých Budějovic, nejhorší v sezoně. „V zápase s Kladnem od nás mohou fanoušci očekávat maximálně možné nasazení a vůli po vítězství. Kladno prostě musím porazit,“ hlásí na oficiálních klubových stránkách kapitán Dalibor Slezák.

On i trenér Zbyněk Busta, který v týdnu ustál tlaky na své odstoupení, si ale jsou vědomi, že Kladno zase takovým outsiderem není. Hlavně poslední dvě utkání odehrálo slušně. „Musíme stát všichni v jedné řadě a bojovat za Bohemku. Jsme jeden tým – fanoušci, hráči, trenéři. A proti nám stojí jeden soupeř – Kladno,“ říká trenér Zbyněk Busta. Oba naše týmy spojuje dobrá hra, ale chybí výsledky,“ dodal před rokem vynášený hrdina a nyní terč ostré kritiky Busta.