"I já jsem z toho otrávený. Místo abych měl volno, tak hodinu a půl vyplňuji zápis. Raději bych všechny kolonky proškrtal a měl po starostech," konstatoval 59letý rozhodčí, jenž má za sebou i kariéru ve druhé nejvyšší soutěži.

Loni byl kluby nejlépe hodnoceným rozhodčím, letos ale v jeho zápasech planou emoce. Například po utkání 1. kola III. třídy B v Klobukách hráči Zlonic vyfasovali celkem třináct ostrých. Většinou za hrubé urážky. Na takové utkání hosté jen tak nezapomenou a zubama budou skřípat možná ještě v důchodu.

"Všechny přípravy vyhrály a najednou přijde soupeř, který se dostane pětkrát za půlku a porazí je. V první půli mohli vést sedm nula a nic by se nestalo," prohlásil Hamza s tím, že frustrace hostů se obrátila proti němu, poněvadž jim nevyhověl, když začali vymáhat pokutový kop. "Překvapilo mě to. Předtím jsem je pětkrát pískal a bylo to v pohodě. Kdybych podlehl jejich tlaku a nařídil desítku, byl klid," míní.

V sobotu v Knovízi vysypal také čtyři hráče, z toho tři Hrdlívské. "Ve třech případech jsem ani nic jiného nemohl udělat," uvedl sudí s tím, že tady se víc zlobili diváci z Hrdlíva než samotní hráči. Však nakonec vyhráli gólem z desítky.

Rozhodčí Bohuslav Hamza, jenž s píšťalkou v ruce běhá po trávnících 35 let, za tu dobu musel leccos skousnout. Všechno ale prý má své meze. "Neříkám, že jsem bezchybný. Úmyslně alepříčiny k hrubým urážkám nezavdávám," tvrdí.