Bohumil Richtrmoc se v sestavě SONP Kladno objevil poprvé v roce 1962. Pro něj, ale i Kladno a celý československý fotbal to byla výborná sezona, vždyť SONP válčilo v nejvyšší soutěži (tehdy jen čtrnáctičlenné) a národní tým na MS v Chile dosáhl až na finálovou účast proti Brazílii a přivezl si bronzové medaile.

Richtrmoc se v týmu musel postupně etablovat. Dával hodně gólů, v béčku Kladna jich třeba stihl v roce 1963 v 13 v pouhých šestnácti zápasech. Mimochodem A tým tehdy v zimě přebral jako kouč slavný Pepi Bican a zvedl ho na dosud nevídanou úroveň. Z posledního místa se posunul na jedenáctou příčku a například při utkání s Dynamem Praha přišlo neuvěřitelných 19 112 platících diváků, kteří aplaudovali vítězství Kladna v poměru 3:0!

O rok později už Richtrmoc pálil přesně i za první tým a spolu s Karlem Nešverou se umístili na 3. místě v pořadí střelců A mužstva (každý vstřelil 18 gólů, první byl Vlček s 30 a druhý slavný Kadraba s 22 góly). Richtrmoc nechyběl také v sestavě kladenského mužstva, které absolvovalo památný zájezd po Skandinávii.

Jeho výkonnost byla tak dobrá, že ho v roce 1965 po smolném sestupu Kladna oslovila (spolu s Kadrabou) Slavia a zamířil tak do hlavního města. O čtyři roky později ještě vyrazil na dvě zahraniční angažmá do ruského Soči a nizozemského Willem II Tilburg.

V barvách Kladna si Bohumil Richtrmoc, jemuž k osmdesátinám gratulujeme, zahrál také s mladším bratrem Vojtěchem, později trenérem mnoha kategorií SONP.

Bohumil Richtrmoc.Zdroj: archiv

Ilustrační foto
Volejbaloví fanoušci poslali do bojů o bednu Kladno, Příbram vyřazena
MČR aerobik 2019. MK Kladno, mistryně ČR
Diváci se mohou těšit na elitní aerobik v říjnu v Kladně