SK Kladno – FK Ml. Boleslav 0:1 (0:0)

Středočeské derby nabídlo neatraktivní fotbal, ve kterém bylo šancí méně než šafránu. Úvodní měli až po hodině hry domácí, avšak Hajníkovu hlavičku po přesném centru Szaba zastavilo břevno. „Snažil jsem se míč tlačit co nejvíc dolů, ale byl jsem trochu v záklonu a bylo z toho břevno. Zápas mohl dopadnout úplně jinak, ale my teď musíme koukat dál a bojovat jako dosud,“ ulevil si Lukáš Hajník, jenž se podruhé za sebou objevil v základní sestavě.

První jarní výhry se tak dočkali hosté, chybu brankáře Pavlíka hlavou potrestal dvacet minut před koncem ostrostřelec Michal Papadopulos po centru exkladenského Kaliny. „Na takovéto míče čekám a Vašek mi to tam dal. Přeletělo to obránce a já se pak snažil jen dobře trefit,“ popsal jediný gólový okamžik Michal Papadopulos. "Věděli jsme, že to musíme ubojovat a že to bude o jediném gólu. Potvrdilo se. Hráli jsme i zaasi i za trenéra,ale i za sebe a za Boleslav. Potřebovali jsme trochu klidu před reprezentační pauzou,“ dodal Papadopulos, jenž si vyměnil dres s kladenským Pavlem Bartošem. Jejich podzimní střet odnesl Kladeňák pneumotoraxem. „Mluvili jsme o tom znovu, ještě jednou jsem se omluvil. Hlavně jsem se ptal, zda je zdráv.“

Ohlasy trenérů:

Pavel Hapal: Já jsem spokojený, že se nám konečně podařilo v jarní sezoně zvítězit. Zápas byl pro nás velice těžký, protože jsme věděli, že Kladno je povzbuzené vítězstvím z Olomouce a my naopak čtyřikrát nevyhráli. I proto jsme hráli daleko více zodpovědněji v obraně a dobře jsme zvládli také souboje, na které jsme se chystali. V bojovnosti a nasazení, o nichž to hodně bylo, jsme se Kladnu vyrovnali a nakonec byli i trochu šťastnější. Dali jsme i gól, zatímco domácí trefili břevno. Z toho pohledu jsme vyhráli zaslouženě.

Martin Hřídel: Byla to spíše taktická bitva, s tímhle soupeřem jsme nemohli hrát tak otevřeně jako s jinými. Má velkou kvalitu v ofenzivě, přesto jsme zápas takticky zvládli a rozhodlo jen to, že Boleslav má v zakončení vyšší kvalitu. Že je Michal Papadopulos ve vápně hodně nebezpečný jsme věděli, přesto jeho kvalita rozhodla. Kdybych si tohle odmyslel, tak myslím, že to bylo remízové utkání. A je to škoda, protože jsme měli šanci odskočit Žižkovu o devět bodů a to by se mu těžko stahovalo. Bohužel jsme body z venku opět nepotvrdili a mrzí nás, že v posledních dvou duelech jsme ztratili takovou naši domácí tvrz.

Kladno – Mladá Boleslav 0:1 (0:0).
Branka: 65. Papadopulos.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Drsek, Beneš, J. Procházka - Bartek (70. Holub), Szabo, Strnad, Hajník (78. Zoubele) - Šilhan, Klinka. Trenér: Hřídel.
M. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Janíček, Hrdlička - Mendy (90. Dittrich), V. Procházka, Sylvestre (82. Opiela), Poláček - Pecka, Papadopulos. Trenér: Hapal.
Rozhodčí: Paták – Gallo, Adámková. ŽK: J. Procházka - Poláček, Mendy, Kalina, Hrdlička. Diváci: 2270.

Rudolf MUZIKA, Jiří NAGY