Zatím odešel jen brankář Martin Vokoun, jemuž Hřebeč dala profesionální smlouvu. "Za posledních pár let se toho spousty v klubu změnilo a já s tím úplně nesouhlasím, proto jsem se rozhodl odejít a zkusit štěstí ve Hrebči," napsal na facebooku Martin Vokoun, ale jinak SK Kladno poděkoval a nejvíc Tomáš Abrhamovi, se kterým hrál od dětství. 

Hřebeč lákala ještě Tomáše Boráka a Matěje Šnobla, ale ty se povedlo v Kladně udržet. Na zkoušku přichází Filip Novák z Olovnice, který je ale hráčem třetiligové Admiry Praha a naposledy kopal za Královice Pražský přebor. Mimochodem jeho táta František se právě v Olovnici stará o asi nejlepší trávník v okrese.

Vrací se Ondřej Noll, jemuž se hodně povedlo půlroční hostování ve Slaném. Mladý stoper teď může ukázat, že už má i na áčko Kladna.

Staronovou tváří je Filip Dejčmar, odchovanec Kladna, který v klubu trénuje mládež, ale jeho hráčská právě drží Čechie Velká Dobrá.

Novým objevem je také Korejec Jang-Wan, jednadvacetiletý obránce. „S Korejci mám dobré zkušenosti už z Velvar i dřívějška. Jsem napojen na jejich agenta a tamní hráči se u nás umí adaptovat,“ říká Zdeněk Hašek a připojuje, že jeden z jeho bývalých korejských svěřenců se připravuje s ligovým Slováckem a druhý s druholigovým Frýdkem-Místkem.

Novou tváří realizačního týmu je Haškův bývalý svěřenec Tomáš Vincenc, který už k trénování přičichl ve Lhotě a nyní se k němu vrátí.

„Pozitivní je také návrat marodů. Dlouho nehrál David Čížek, zranění byli Pihrt, Kafka nebo Pospíšil. Ale už trénovali a viděl jsem na nich chuť, z toho mám dobrý pocit,“ říká Zdeněk Hašek.

Ten aktuálně zapracuje na tom, aby se nastavil přesný tréninkový režim a jednotky dobře odsýpaly. Hlavně kvůli tomu, že hráčů je hodně.

Už v sobotu si pak Kladeňáci zahrají první přípravný zápas na hřišti béčka Plzně, kde ještě nedávno hrál kladenský Tadeáš Pospíšil a působí tam dlouho odchovanec Kladna Adam Vrba. Začíná se v 10 hodin.