Brabec studoval rok a půl a tvrdí, že zadarmo to zdaleka nebylo. "Musím říci, že to bylo hodně náročné. Včetně závěrečných zkoušek. Jsem rád, že si teď konedčně odpočinu," usmál se bývalý skvělý obránce.

V Kladně se věnuje zejména mládežia na její trénink bylo studium hodně zaměřeno. "Probírali jsme hodně psychologii a pedagogiku. Na mládež je to skutečně zaměřeno hodně a perfektně se z tho dá čerpat," lebedí si.

Na druhou stranu ho trochu mrzí, že ani s profilicencí nemůže trénovat ligu - první ani druhou. "Maximem je ČFL, vést mohou také sportovnjí centra mládeže a také reprezentační celky mládeže. Je to trochu škoda, když vezmu, že to je takový poloviční vysoká škola. Na další profilicenci si možná troufnu, ale až za čas, fakt si od toho chci trochu odpočinout,ů dodvá Petr Brabec.

Ten studoval i s dalšími bývalými prvoligisty. Například s Tomáuše požárem, jehož poznal při společném angažmá v Teplicích a hrával i za pražskou Spartu či Jablonec. Známým jménem je také Martin Wolgemuth z Českých Budějovic. Ve zkoušecí komisi zase zasedli třeba trenér reprezentační devatenáctky a asistent dvacítky, jež vybojovala loni stříbro na MS Jakub Dovalil či bývalí ligoví trenéři Jiří Nevrlý a Mario Buzek. "U zkoušek nás pěkně dusili, ale prošel jsem, tak jim děkuju," uzavřel se smíchem Petr Brabec.