Už proti sobě sice stáli, jenže to byly přáteláčky, žádné jiskry mezi střídačkami nelétaly. Teď půjde o body a každý bude v našlapané I. A třídě důležitý.

Přesto bráchové jedou hlavně pohodu. Koneckonců starší Tomáš, který je civilním povoláním ředitel Domova důchodců ve Švermově, o pět let mladšího bráchu má pod sebou – Marek je tamtéž údržbářem. A tak si Tomáš trochu dovoluje. „Možná mu v sobotu naložím nějakou práci navíc, aby to na zápas nestihl,“ vtipkuje, jenže Marek okamžitě kontruje: „Okamžitě bych dal výpověď!“

Tomáš si to tedy bude muset pořádně rozmyslet, o dobrého údržbáře dneska nezavadíš…

Marka čeká rachota i u týmu Velké Dobré. Roky se o něm říká, že je plný kvality, ale skutek pak na hřišti často utek…

Na jaře to s Čechií už chvíli vypadalo i na sestup, ale nakonec se spasila. „Jsem u týmu od poloviny července a opravdu jsou v něm výborní hráči. Nechápu, proč se hrálo o padáka, opravdu ne. Já myslím, že na horní polovinu tabulky máme,“ je přesvědčen a pokud má srovnávat s předešlým působištěm v Libušíně, víc kvality vidí na Dobré. „Baník sázel na šest kvalitních borců, na Dobré je vynikající celá jedenáctka a ještě několik náhradníků.“

Čechie Velká Dobrá - TJ Jíloviště 5:2, I.A. tř., 11. 6. 2022
S novým koučem si na Dobré přejí jediné: Už bez nervů!

Marek i Tomáš Abrhamovi se shodli na jedné věci, v sobotu odpoledne to může být na hřišti zajímavý a kvalitní zápas. Jak připomněl Tomáš, nebude stát jen proti bráchovi, ale také proti klukům, které jako děti trénovat na Kladně, ať už to jsou Ondrášek, Sekanina nebo Kalousek. „I na ně se moc těším, protože jsme společně prožili hodně dobrého. Věřím, že dorazí hodně diváků a oba celky je pobaví dobrým fotbalem,“ dodal Tomáš Abrham.

Poslední slovo však patří jeho bráchovi, který chystá i velkou rodinnou sázku, která nebude o malé pivo jako ve známé komedii.

„Kdo vyhraje, platí večerní útratu!,“ hlaholí Marek.

My dodejme, že s poraženým budiž amen, pokud přijdou na oslavu všichni fotbaloví Abrhamové…

SK Kladno - SK Štětí 3:0 (2:0), Divize B, Kladno 6. 8. 2022
Fotbalisté Kladna odstartovali sezonu třígólovou výhrou