Brazil si v sezoně vede lépe. Na vedoucí pětici mužstev má sice už docela velkou ztrátu, ale šestou příčku drží v pohodě a o místo horší rezervu Olympiku Mělník porazil 4:2 dvěma góly Neumanna a jedním Čičmance a Nesládka.

Na kladenské palubovce hostil Brandýsek bez nemocného Čížka a zraněných Tesaře, L. Kroce, Dvořáka a Felise rovněž dost oslabené Tiradores z Ústí nad Labem. Ti patří k elitě soutěže, bylo jich do pole 12, zatímco Brandýsek letos dře bídu a je předposlední, kdy má za zády jen Českou Lípu. V pátek byl s pouhými pěti hráči a Vaňkem v bráně (normálně je útočníkem) sice bodům blízko, ale nakonec nemá ani jeden. Hosté mu utekli na 3:0, pak teprve začala stíhací jízda domácích, které do druhé části posílil Erakovič dorazivší ze šichty. Tým  hrál najednou velmi dobře, Zíka po pěkném průniku snížil a protože jinak se do šancí Brandýsek moc nedostával, zkusil power-play. Zmíněný brankář Vaněk při ní snížil a pak nádherně našel Steinbacha - 3:3.

Futsal II. liga západ.
Satani si připomněli zapomenuté pocity vítězů

Jenže pak domácí zase hrubě chybovali a na čtvrtou branku ve své síti už nedokázali zareagovat. Lépe řečeno dokázali, ale buď trefili tyčky, nebo selhali v obrovských šancích.

A tak body odcestovaly pod Střekov.

"V tabulce se bohužel nacházíme na předposledním místě a na osmou příčku ztrácíme 4 body. Osmý je celek SAPA Praha (výběr Vietnamců), kam vyrážíme nyní a doufáme, že si domu povezeme 3 body a stáhneme manko," doufá Tomáš Tesař z Brandýska.

Jak hodnotili utkání hosté? "Měli jsme výborný první poločas, hráli jsme soustředěně, zodpovědně, vytvářeli si šance, které jsme nakonec i proměnili. Možná jsme jich měli dát víc, ale i tak jsme se na začátku druhé půle dostali do tříbrankového náskoku," začal hodnocení trenér Tiradores Dušan Stíbal. To ovšem bylo z pozitivních slov vše. "Pak jsme však předvedli naprostý opak, to, co jsme si řekli, asi zůstalo v šatně o poločasové přestávce, a zejména kvůli obrovské nedisciplinovanosti a velkým chybám jsme dovolili soupeři srovnat. I soupeř nás ale nakonec svou chybou pustil k další trefě, která byla, i díky obrovskému štěstí, které jsme v závěru měli, vítězná. Spokojeni můžeme být s prvním poločasem, a samozřejmě se třemi body," dodal.

Výsledy a tabulky futsalové divizeVýsledy a tabulky futsalové divizeZdroj: fotbal.cz