FK Brandýsek – Sokol Tuchoměřice 4:1 (0:0)

Fanoušci, kteří zavítali na stadion v Kolči, si mohli sobotní poledne prodloužit třeba delším spánkem nebo vydatnější snídaní. Protože první půle opět jako již tradičně nabídla velmi mizerný fotbal. „Ano, byla opravdu tragická,“ hledal další přídavné jméno na zhodnocení vedoucí Brandýsku Jan Zatloukal.
Po přestávce ovšem nemohl fotbal rozhodně nudit. V 53. minutě se zapomněl vrátit hostující bek Khovanets a Vaněk nikým nehlídán přesnou střelou k tyči načal účet. Pak vlétl jako utržený ze řetězu do hlavičkujícího Packa gólman Dvořák a kopala se penalta. „Tohle byl nejtěžší gól,“ paradoxně přiznával Vaněk, že z bílé tečky se mu nekope nejlépe. „Kdybych to totiž nedal, Tuchoměřice by mohly vyrovnat a utkání by se mohlo vyvíjet úplně jinak.“

Hostům se však tak jako tak podařilo skórovat. Rovný nacentroval na levou tyč na Tomáše Cavalieriho, jenž z blízkosti dělovkou uklidil přímo pod břevno. O dvě branky to ale zase bylo deset minut před koncem po přesné hlavičce Vaňka, která zároveň dovršila jeho hattrick. „Už bylo zapotřebí takového úspěchu. My zkrátka nemáme produktivní útok, nemáme v něm kvalitu,“ měl radost Zatloukal z tentokráte povedeného výkonu ofenzívy, která předvedla možná svůj nejlepší výkon sezóny.

Tuchoměřice se mohly ještě o něco pokusit, kdyby o chvilku později, co rozvlnil síť Vaněk, trefil podruhé v zápase T. Cavalieri. Avšak se svojí šancí z vyložené pozice naložil jen střelou těsně mimo a domácí navíc v nastavení přidali čtvrtý gól zásluhou Lukáše Rychlého. „Musíme více bojovat. Takhle se prostě o záchranu nehraje,“ mrzelo nového tuchoměřického kouče Jana Kittla.

Branky: 53., 59. z pen. a 78. Vaněk, 90+1. Lukáš Rychlý – 65. T. Cavalieri. Rozhodčí: Fejfar – Štefan, Brda.

Brandýsek: Plotěný – Šulda, Vlasák, Kalla – Hink (68. Propílek) – Slapnička, Lukáš Rychlý, Libor Rychlý, Sedláček – Vaněk, Pacek (90+2. Tesař).

Tuchoměřice: Dvořák – J. Cavalieri, Smrž, Semerák, Khovanets – Zelený, T. Cavalieri, Rovný, Tecl – Hřebíček (56. Kovář), Švejdík.

Patrik SANDEV