„Nikdo nám nebude věřit, ale vyhráli jsme regulérně. Lidice nám herně sedí. Jsou tam techničtí hráči, ale neběhají, jen chodí. A my, když nemusíme utíkat, tak to nějak ubráníme,“ smál se sekretář Brandýsku Jan Zatloukal.

Kdo měl ale největší podíl na nečekaném pádu favorita, to byl záložník Lukáš Kala. Do čeho v sobotu kopl, to skončila za zády nebohého Kohouta. Ten byl za oběť hlavně při první trefě. Vyrazil trestňák Vaňka, pak i dorážku Kaly, ale na další už neměl nárok. To vše za pouhého přihlížení lidické obrany.

Hosté ještě odpověděli, po zákroku Hinka na Tyburce odpískal nezkušený rozhodčí Hruška pokutový kop a T. Radosta vyrovnal. Jenže už za dvě minuty domácí Tesař pěkně vysunul Kalu a ten nekompromisně vrátil outsiderovi vedení. A když Pavelec v jasné tutovce na druhé straně nechal vyniknout gólmana Dudu, udeřil Kala potřetí. Tentokrát z penalty, kterou Hruška také přísně zapískal proti Lidicím za zákrok na Packa.

Od té doby domácí jen bránili, téměř se nepodívali na soupeřovu polovinu, ale i díky vystřídavšímu hrajícímu trenérovi Vlasákovi se ubránili.

Brandýsek – Lidice 3:1 (3:1). Branky: 16., 27. a 32. Kala (třetí z pk) – 25. T. Radosta (pk). Rozhodčí: Hruška.

Brandýsek: Duda – Šulda, Hink, T. Tesař, Zatloukal – Grubner, Sedláček, Pacek (70. Vlasák), Kala – Vaněk, Stibor.

Lidice: Kohout – V. Vysloužil, A. Radosta, Puverle (46. Halwiger), Egrmaier – Vosyka, Häckl, Tyburec, T. Vysloužil (70. Hanzlík) – T. Radosta, Pavelec.