To ještě netušil, že choutky nováčka fotbalové I. B třídy, kladenské Novo, jen tak nepřejdou. Po závěrečném hvizdu se na světelné tabuli z pohledu domácích pomalu stydělo skóre 1:7!

„To je maskar,“ ulevil si po šesté brance gólman Bartyzal, jenž ve 9. minutě namazal kanonýrovi hostů Burešovi na druhý gól ve své síti. Do poločasu inkasoval ještě potřetí.

Nutno ale dodat, že i domácí, kterým chybělo několik hráčů včetně střelce Dochtora, byli párkrát blízko gólu. Nejvíc Schwendt, jehož dvě torpéda těsně minula Tutkovu svatyni.

„Měli jsme dát na dva jedna, pak by se možná utkání vyvíjelo jinak,“ poznamenal domácí borec Milan Štiller, jenž musel bez tréninku nastoupit po dlouhých sedmi týdnech!

Absence podle nějdomácí neomlouvají. „V první řadě byl špatný přístup hráčů. Udělali jsme si ostudu před vlastním publikem. I v takovéto sestavě jsme měli uhrát lepší výsledek,“ prohlásil Štiller.

Mladý brankář hostů se blýskl po obrátce, kdy měli domácí územní převahu. Poté, co jeho spoluhráči zvýšili z brejku na 4:0, čapnul Samuelovi desítku.

Novo pak z dalších kontrů přidalo ještě tři trefy do černého, zatímco domácí vstřelili Skleničkou čestný úspěch až za stavu 0:6.

Zatímco naštvaný kouč poražených Jiří Týče se odmítl podělit o své názory, jeho protějšek Pavel Filip pochopitelně zářil. „Zápas jsem si užíval,“ přiznal s tím důležité byly dva rychlé góly.

Líbila se mu práce obrany v čele s jistým gólmanem a také produktivita. „Proměnili jsme osmdesát procent šancí,“ pochvaloval si.

Ozdobou zápasu byly dva hattricky v podání Bureše a Hamouze, jenž ve dvou startech za Novo dal už čtyři branky. Přišel z Nového Strašecí, patří však Kročehlavům.

Novo nasbíralo v posledních třech kolech sedm bodů, přičemž jedinkrát inkasovalo. V tabulce pravdy už je v plusu.

Branov - Novo Kladno 1:7 (0:3). Branky: 72. Sklenička - 7., 35., 50.Hamouz, 9., 64., 78.Bureš, 69. Váňa.