V klimaticky až nečekaně nádherném a předčasně letním odpoledni nastoupily oba týmy s očividnými  touhami – na straně domácích stála snaha potvrdit už sedmidílnou bezporážkovou sérii a díky tomu mírně vylepšit dosavadní tristní bilanci na domácím hřišti – u hostů naopak potvrdit vzestup herní formy konečně i výsledkově a vytěžit v Jenči velmi cenné záchranářské body. Oba týmy však musely nahradit chybějící středopolaře a obvyklé tvůrce hry a vůbec byly obě sestavy hodně kombinované a pozměněné

Od počátku se plnění předzápasových záměrů dařilo mnohem lépe braškovským. Hned v úvodu sice domácí vybojovali rohový kop, ale z následující šance nevytěžili nic. Naopak se v 6. min. do své první nebezpečné akce dral veterán Zajíc, ovšem to ještě jeho snahy společnou silou překazili Kováč s J. Součkem. Hned vzápětí však unikl po levém křídle hbitý Maňkoš, hodně povedený centr posadil právě na hlavu vysokého a úplně volného Zajíce, který nedal Rigovi pražádnou šanci– 0:1.Na jenečské borce padla ještě těžší deka a přestalo se jim herně dařit úplně všechno, jak útočné pokusy, tak obranné zákroky byly kostrbaté, míč s železnou pravidelností odskakoval na kopačky protivníků – jaký velký rozdíl proti srdnatému a bojovnému výkonu před týdnem ve Velvarech… Zato hosté s chutí využívali „zápasu blbec", do kterého se čas od času dostane podobně jako včera Jeneč každý, i mnohem věhlasnější tým.

V 19. min. zkoušel Repaský s pomocí čerstvého větru dalekonosnou ránu, ale zamířil vysoko nad. O chvilku později vybojoval balón na J. Valkovi,  ale tentokrát trefil jen připravenou Rigovu náruč. Domácí se přes neprostupný les braškovské obrany ke střelbě prakticky nedostávali, jednou z mála výjimek byla rána Pavola Valka, která ale skončila jen v ochranné síti za hřištěm. Mezi 28. a 34. min. natřikrát hosté hrozili z trestných kopů po obranných zákrocích v blízkosti pokutového území. Nosek i Duda však netrefili mezi tyče a třetí pokus o vytvoření šance pro Zajíce přerušila ofsajdová past. V závěru neslavnou střeleckou bilanci domácí přece jen vylepšili, ale trestňák Kováče se nevešel mezi tyče, s hlavičkou Čermáka si hravě poradil Kohout a nakonec ani pokus Johanovského nemířil přesně.

Do druhého dějství vstoupili domácí po vzrušenější debatě v kabinách přece jen poněkud aktivněji, jenže na centr Pavola Valka nedosáhl Jar. Kotík a vzápětí mířil Ivanov opět mimo. V 50. min. obětavě dostihl u brankové čáry zdánlivě ztracený míč Mičín, vrátil ho pod sebe Jar. Kotíkovi, který ho však poslal nad horní tyč. Prakticky totožnou akci si za chvilku oba zopakovali, ale tentokrát skončila jen rohovým kopem. Vzápětí zahrozili z trestného kopu hostující Nachtigal a Duda, výsledná rána jen lehce minula tyč Rigovy branky. Jenečským hráčům rozhodně nešlo vytknout nedostatek bojovnosti, ale z vytvořeného tlaku vznikala spíš útočná beznaděj, prakticky bez zakončení – vždyť za celý zápas nešla na Kohouta žádná pořádná střela, která by vyzkoušela jeho formu.

A jak už to často bývá, taková Barcelona by ostatně po posledních 3 svých zápasech mohla také na podobné téma vyprávět dlouhé story, po neúčelném tlaku přišel od šikovných obranářů trest. V 74. min. se v pokutovém území domácích nejlépe zorientoval, uvolnil a pohotově zakončil Bednář –0:2.Obrázek závěrečných minut odpovídal celému zápasu. Z útočných snah domácích o korekci nepříznivého výsledku už žádná zásadní hrozba pro Kohouta nevznikla a uspokojení hosté si vcelku v poklidu hlídali cenné bodíky. V 78. min. po centru R. Součka mířil Kováč hlavou nad. Po centru Ivanova zkrotil neposedný míč nadvakrát Kohout a z klidu ho nevyvedly ani další nákop Johanovského, ani nepříliš povedený trestňák R. Součka. Jen v samotném závěru musel po pokusu Kováče, který se v závěru vysunul do útoku, u tyče vyhlavičkovat Lev.

Hostům se tak zaslouženě podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce, byli v něm mnohem šťastnější, ale zároveň i bojovnější a šikovnější. Vrátili tak domácím podzimní porážku na braškovském hřišti a spravili si tak určitě chuť po dvou předchozích těsných porážkách. Domácí příznivci se tentokrát opět nerozcházeli příliš uspokojeni, ostatně tato sezóna se jenečským doma skutečně výsledkově vůbec nedaří – s částí poztrácených bodů by bojovali o špičku tabulky. Takhle se k sobě oba týmy tabulkově přiblížily na dohled a jejich společným úkolem pro zbývající kola je vyválčit pár zbývajících bodíků potřebných ke klidnému uchování této krajské soutěže v obou vesnicích.

TJ SOKOL JENEČ – SOKOL BRAŠKOV 0:2 (0:1). Branky: Zajíc (7.), Bednář (74.). Rozhodčí: Jurčovský – Šnýdr, Slavkovský

Sestava domácích: Rigo – J. Souček, Kováč, Jiří Kotík, Johanovský – Čermák, J. Valko, Ivanov, Mičín - Jar. Kotík, Pavol Valko

Sestava hostů:  Kohout – Bach, Lev, Najer, Duda – Maňkoš, Nachtigal, Nosek, Bednář – Zajíc, Repaský

Vladimír KUČERA