Jenže v minulém kole podlehly doma Mutějovicím a zdá, že zimní zprávy o slabší formě týmu by mohly být pravdivé. Naopak Braškov nejen dobře posílil, ale i bez toho tvoří hodně kompaktní celek, který naposledy vyhrál vysoko 4:1 ve Vraném a na Kralupy nyní ztrácí pouhé dva bodíky (31–29).

Braškovští si samozřejmě všimli, že v tabulce poskočili. „Určitě bychom se rádi podívali, jak to se seshora kouká, byla by to pecka. Ovšem velké oči nemáme, je polovina soutěže,“ krotí optimismus kouč Jaroslav Želina.

Jeho tým si musí dát pozor hlavně na útok Kralup, který Braškovu nastřílel na podzim čtyři góly. „Tehdy jsme zaplatili nováčkovskou daň, vždyť to byl náš první zápas v B třídě venku. A hráli jsme tam podobně jako teď ve Vraném. Jenže vše bylo naopak. Šance proměňoval soupeř a vyhrál čtyři jedna. Na jejich útočníky a výbornou přechodovou fázi si musíme dát pozor, byť jsem slyšel, že jsou trochu oslabeni,“ říká Želina, podle něhož Braškov i ´souměstí´ Valdek začínají fotbalem žít. „Je to cítit a čekáme plný dům. V okolí se žádný jiný velký mač nehraje, tak je aby bylo hezky. Škoda, že bude opět scházet zraněný Tichý,“ dodal první muž braškovské lavičky.

Druhým tahákem víkendu je sobotní střetnutí mezi Mutějovicemi, které minule vyhrály v Kralupech 3:1, a třetích Lidic, které úvod jara nezvládly a podlehly v Berouně 0:2. Zápasy v Braškově i Mutějovicích začnou shodně v 16.30 hodin.