Braškov – Kralupy 1:0 (0:0)

Hrál první s druhým a v prvních pětadvaceti minutách to bylo vidět. Hráči obou týmů vyvinuli obrovské úsilí, hrálo se nahoru – dolů, ale bez vážnějších možností. Braškovští hrozili na úzkém hřišti hlavně po rohových kopech Nachtigala a Veselého, ty ovšem brankář Nádeník s přehledem odrazil. Zasahovat pak nemusel po jediné ráně zpoza vápna, kterou poslal Přichystal ve 40. minutě mimo.

Ve druhé půli Kralupy dobře začaly, ale od 50. minuty začal lehce otěže přebírat Braškov. Hrozil zejména z levé strany, kde nejprve Duda oblafl obranu, přihrál kanonýru Nachtigalovi, ten ale sám před Nádeníkem zamířil těsně mimo.

Obecenstvo skryté před deštěm pod tribunou pak vzdechlo ještě při dobrém pokusu Veselého, ale v 65. minutě si zakřičelo. Bartoš poslal ze standardky polovysoký míč do vápna, tam ho lehce přizvedl J. Duda a přehodil gólmana Nádeníka – 1:0.

Na promáčeném terénu se zdálo, že tahle trefa bude rozhodující a skutečně tomu tak bylo. Hosté si přidali, mnohem víc se začali tlačit dopředu, ovšem i oni hrozili zejména ze standardních situací. Dvě nejnebezpečnější zlikvidoval po tvrdých střetech brankář Kohout a Braškov tak mírného favorita přehrál.
„Byli jsme v euforii a ještě teď je nám všem blbě. Proč si nepřiznat, že jsme to neoslavili, vždyť je to krásný pohled seshora tabulky,“ usmíval se spokojený kouč Jaroslav Želina.

Ten opět nemohl využít největší zimní posilu, zraněného Tichého a dokonce ani Bacha, přesto zahrál tým podle jeho představ. „Nerad kluky chválím, ale působili hodně kompaktně. Vždyť do jasné šance soupeře nepustili. Určitě jim psychicky pomohla vysoká výhra ve Vraném, ale teď zase čeká těžký duel v Lidicích. Přesto se na něj těšíme,“ dodal Jaroslav Želina.

Branka: 65. Duda. Rozhodčí: Mocek.

Braškov: Kohout – Přerost, Fridrich, Bartoš, Hlavatý – M. Maňkoš (79. Fuit), Přichystal, Veselý, J. Duda – P. Maňkoš (88. J. Brabec), Nachtigal.

Kralupy: Nádeník – Loškovski, Uher, J. Matějček, Šimáček – Jeřábek, Marek, Polák, Horký – Müller, Plicka.