Pavlíkov – Braškov 3:3 (0:2)

Hosté rozehráli zápas ideálně. V 17. minutě jim domácí gólman Gloser daroval gól, když mu vypadl lehký centr Tichého a Přichystal snadno otevřel skóre. Braškov navíc přežil díky brankáři Kohoutovi první šanci domácího Mouyana a těsně před odchodem do kabin zvýšil náskok. Do brejku se dostal Duda, před vápnem posunul Veselému a ten ještě P. Maňkošovi, který ranou do šibenice dal na 0:2.

Jenže problémy hostů přišly po přestávce. Ještě nejsou tak zkušení, což bylo znát. Duda promrhal dvě tutovky, hlavně tu první. To mířil do prázdné brány z malého vápna, ale napálil jen břevno!

Domácí se chytili stébla přesnou dorážkou francouzského útočníka Mouyana, avšak Braškovu mohli vrátit náskok Fuit s Nachtigalem. Opět neuspěli proti ve zbytku zápasu fantastickému brankáři Gloserovi a trest v podobě vyrovnání obstaral po odraženém centru přesnou ranou M. Vodrážka – 2:2. Hosté se nepoložili a během chvilky si ukradené vedení vzali zpět. Fuit vybojoval u lajny merunu, naservíroval Nachtigalovi a ten byl přesný – 2:3.

Jenže ani to Braškovským nestačilo. V 83. minutě podcenil dlouhý centr Bartoš, za něj si naběhl neudržitelný Mouyan a zavěsil. Ve zbylém čase se ještě mohlo povést hostům rozhodnout, ovšem to by Fuit musel z úhlu zamířit přesněji, nebo by P. Maňkoš v poslední chvíli musel dosáhnout na přihrávku Veselého. „Naštvaný jsem ještě teď. Do půle jsme na velkém hřiště ve vedru hráli optimálně, ve druhé části, hlavně od prvního gólu do naší sítě ale vládla nekoncentrovanost a ztráta disciplíny. Naši útočníci tolikrát sami před brankářem v soutěži nebyli, ale bohužel více gólů než tři nedali,“ litoval trenér Braškova Jaroslav Želina.

„My jsme hráli fotbal, ale nedali branky. Ty dával naopak soupeř. Potom kluci zabrali a dokázali vyrovnat, což je supr,“ komentoval utkání kouč Pavlíkova Petr Čech.

Branky: 63. a 83. Mouyan, 70. M. Vodrážka – 17. Přichystal, 45. (+1) P. Maňkoš, 73. Nachtigal. Rozhodčí: Divílek.

Braškov: Kohout – Bartoš, Fridrich, Tichý, Hlavatý – M. Maňkoš (55. Fuit), Přichystal, Veselý, P. Maňkoš – Duda, Nachtigal.